ساخت سریال ۳۰۰ قسمتی برای اولین‌بار در صداوسیما
تاریخ و تمدن گیلان سریال می‌شود

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان - شهریور ۱۳۹۵ - علی دارابی

رشت رویایی- برای اولین بار در کشور سریال ۳۰۰ قسمتی در راستای شناسایی تاریخ و تمدن گیلان ساخته می‌شود.

به گزارش رشت رویایی به نقل از ایسنا، معاون امور استان‌های صداوسیما پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل صداوسیمای مرکز با اعلام این خبر گفت: استان گیلان نمونه‌ای از ایران است. صداوسیمای گیلان برای ما دارای اهمیت است و زمانی که صحبت از مدیریت جدید در استان مطرح شد اجماع عمومی برای انتخاب مدیریت جدید وجود داشت و خواسته همه مسؤولان و مدیران استان انتخاب فردی بومی بود و خوشحالیم که با نظر خود شما توانستیم گزینه خوب و شایسته‌ای را برای این منصب انتخاب کنیم.

علی دارابی با بیان اینکه انتظارات از مدیرکل فعلی صداوسیما بسیار بالا است، خاطرنشان کرد: ایشان از مدیران با تجربه استان هستند و همچنین جا دارد که از زحمات طلوعی مدیرکل سابق صداوسیما نیز تشکر کنیم.

معاون امور استان‌های صداوسیما اضافه کرد: ما اگر بخواهیم تاریخ ایران را بنویسیم باید از تاریخ گیلان آغاز کنیم و هرچه بخواهیم از ایران یاد کنیم ریشه و اساس آن به گیلان برمی‌گردد.

او همچنین از تولید سریال ۳۰۰ قسمتی تاریخ و تمدن گیلان خبر داد و گفت: ما برای اولین بار در تاریخ صداوسیما، سریال ۳۰۰ قسمتی را در راستای شناسایی توانمندی گیلان رقم خواهیم زد که این امر در طول تاریخ صداوسیما بی‌سابقه است.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما با اشاره به فاخر بودن زبان گیلان تاکید کرد: یونسکو اعلام کرده است ۳ هزار زبان و گویش به نفع پنج زبان جهانی در حال نابود شدن هستند که ما امیدواریم صداوسیمای گیلان در راستای ترویج زبان گیلکی بتواند گام‌های مثبتی بردارد.

او ادامه داد: گیلان سرزمین انواع غذاهای ایرانی است و ثبت جهانی رشت به عنوان شهر خلاق خوراک می‌تواند نقش مهمی در جاذبه‌های گردشگری این شهر و استان داشته باشد که نیاز است در این زمینه صداوسیمای گیلان برنامه‌های مناسبی را تهیه کند.

دارابی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا تمام مردم ایران در همه نقاط کشور به شبکه‌های تلویزیونی و رادیو دسترسی داشته باشند اضافه کرد: ۱۳۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی در کشور وجود دارد که بیش از ۷۰ شبکه آن مربوط به استان‌ها است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz