تاخیر یکساعت و نیمه در آخرین جلسه علنی شورای رشت در سال ۹۶

صحن شورا
رشت رویایی- سی و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت دقایقی قبل در ساختمان میرزا خلیل رفیع برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: بیشتر طرح ها و لوایح ارسالی به شورا بررسی شده و خوشبختانه فضای همدلی و اتحاد بر شورای رشت حاکم است.
سید امیر حسین علوی گفت: امیدوارم تمامی کارها با سرعت و دقت انجام شود و یکی از بهترین طرح هایی که در سال ۹۶ مطرح شد فروش اوراق خدمات برای پیمانکاران و مودیان شهرداری رشت است.
او با اشاره به تصویب کلیات بودجه ۹۷ شهردای رشت گفت: وجود کنده کاریها و چاله چوله ها در آسفالت برازنده رشت نیست و باید نواقص برطرف شود.
علوی با بیان اینکه ایام نوروز بهترین زمان برای بهره برداری از آب نمای بوستان ملت است گفت: این مطلب را بارها اعلام کرده و انتظار داریم شهردار رشت این مهم را پیگیری و به سرانجام برساند.
عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با تبریک روز شهردار گفت: خوشبختانه مطالبات پرسنل شهرداری رشت پرداخت شده و مبالغی نیز به پیمانکاران پرداخت شد.
اسماعیل حاجی پور با اشاره به وضعیت آب نمای موزیکال بوستان ملت گفت: آب نمای موزیکال پارک ملت فضایی مناسب برای تفرج شهروندان و گردشگران شده بود و شهر رشت با ایجاد چنین مراکزی باید به شهر مقصد گردشگری تبدیل شود.
او گفت: آب نمای بوستان ملت بزرگترین آب نمای کشور است و تعطیلی این آب نما در ایام نوروز اشتباه بزرگی است .
حاجی پور با بیان اینکه راه اندازی آب نمای بوستان ملت موجب شادی و نشاط شهروندان می‌شود گفت: عصر امروز ۱۵ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش یافت که از نوع بهترین اتوبوس ها هستند.
او با اشاره به گسترش تخلفات ساختمانی در رشت گفت: متاسفانه هیچ گونه نظارتی بر روی تخلفات ساختمانی در رشت وجود ندارد و پیشنهاد می کنم با توجه به راه اندازی مرکز ثبت تخلف از حضور بازرسین تاکسی در قالب پلیس ساختمان استفاده شود.
عضو دیگر شورای اسلامی رشت نیز با بیان اینکه شهروندان رشت شایسته بهترینها هستند گفت: یقینا فراهم کردن تفرجگاه ها در جذب گردشگر امری مهم است.
فرهام زاهد با اشاره به اینکه رسانه و دنیای مجازی ابزار قدرت جامعه مدرن هستند گفت: اصحاب رسانه باید همه جا و بدون دعوت حضور داشته باشند و من همواره حامی حق و طرفدار عدالت هستم.
در این جلسه با لایحه پرداخت غرامت به کشاورزان روستاهای کچا و جکلبندان که بابت سرازیری شیرآبه های ناشی از زباله سراوان قابلیت کشت و زرع خود را از دست داده اند موافقت شد.
یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز با اشاره به اینکه جلسات شورا در سال ۹۷ تاخیر نداشته باشد گفت: در سال ۹۷ با همراهی دیگر اعضای شورا شرایط به گونه ای ساماندهی شود که دیگر شاهد تاخیر در برگزاری جلسات نباشیم.
احمد رمضانپور افزود: تاخیر در برگزاری جلسات شورا واقعا آزار دهنده است و امیدوارم این مشکل در سال آینده برطرف شود.
در این جلسه بودجه سازمان های تابع شهرداری رشت در سال ۹۷ مورد موافقت اعضای شورا واقع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *