[su_frame align=”left”]he2958[/su_frame]

رشت رویایی- متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه اختلال ریتم قلب می‌تواند سبب بروز سکته مغزی شود، گفت: افرادی که دچار سکته مغزی شده‌اند باید همزمان تحت نظر پزشکان متخصص مغز و اعصاب و قلب و عروق قرار گیرند.

محمدرضا معتمد در آستانه برگزاری ششمین همایش قلب و فناوری‌های نوین و همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد، گفت: بسیاری از بیماری‌های مغز و اعصاب، ارتباط تنگاتنگی با بیماری‌های قلب و عروق و غدد دارد و می‌توان گفت بسیاری از بیماری‌های قلبی، عوارضی بر روی مغز و اعصاب دارد.

او همچنین گفت:  بسیاری از بیماری‌های مربوط به مغز و اعصاب عوارض بر روی قلب و عروق تاثیر داشته لذا ارتباط تنگاتنگی میان متخصصان قلب و عروق و مغز و اعصاب وجود دارد بنابراین برگزاری کنگره‌های مشترک در این زمینه می‌تواند جهت ارتقای دانش پزشکان و دست یافتن به آخرین روش‌های تحقیقی و درمانی موثر واقع شود.

متخصص مغز و اعصاب از اختلال ریتم قلب به عنوان یک بیماری مشترک میان حوزه قلب و مغز یاد کرد و ادامه داد: این اختلال می‌تواند سبب بروز سکته مغزی شود لذا در بیمارانی که دچار سکته مغزی شده‌اند قلب باید مداوم تحت کنترل باشد تا از بروز سکته‌های بیشتر و عمیق‌تر جلوگیری کرد.

معتمد اضافه کرد: افرادی که دچار سکته مغزی شده‌اند باید تحت جلسات مشترک میان پزشکان متخصص مغز و اعصاب و قلب و عروق قرار گیرند تا دچار مشکلات بیشتر نشده و از بروز بیماری‌های دیگر در آنها جلوگیری کرد.

دبیر بخش مغز و اعصاب همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد گفت: فشار خون یکی از بیماری‌های مشترک میان مغز و اعصاب و دستگاه قلب و عروق بوده که پیشگیری از آن در جلوگیری از مشکلات و بیماری جدی در فرد موثر است. لذا افراد نیز نباید به هیچ عنوان در پیشگیری یا درمان به موقع آن تعلل کنند.

این نورولوژیست گفت: بیماری‌های قلب و عروق و مغز و اعصاب همچون سکته مغزی و قلبی جزو سه علت اصلی مرگ و میر افراد در جامعه به شمار می‌رود.