بی‌نظمی در غذا موجب تغییرات متابولیکی می‌شود

غذا

رشت رویایی- مطالعات مربوط به تأثیر الگوهای غذایی بر سلامت نشان می‌دهد بی‌نظمی در غذا خوردن با افزایش ریسک سندروم متابولیک فشارخون بالا، دیابت نوع ۲ و چاقی مرتبط است.

خوردن نامنظم بر ساعت درونی بدن موسوم به ریتم شبانه‌روزی تأثیر می‌گذارد. بسیاری از فرایندهای متابولیکی ناشی از تغذیه در بدن از الگوی شبانه‌روزی نظیر اشتها، هضم غذا و متابولیسم چربی، کلسترول و گلوکز پیروی می‌کنند. مصرف غذا می‌تواند بر ساعت درونی بدن، به خصوص در اعضای بدن نظیر کبد و روده تأثیر گذارد، در حالی که ساعت مرکزی بدن هم از طریق چرخه تاریکی- روشنی تنظیم می‌شود که آن هم می‌تواند تحت تأثیر زمان مصرف غذا باشد.

تعدادی از مطالعات نشان داده‌اند که افراد دارای شیفت کاری با افزایش ریسک ابتلا به شماری از بیماری‌ها نظیر سرطان، بیماری قلبی-عروقی و سندروم متابولیک روبرو هستند. شیفت کاری موجب بروز تغییر در الگوی رژیم غذایی می‌شود.

سفرهای متعدد کاری هم موجب بروز اختلافات فاحشی بین ساعت درونی بدن و ساعت اجتماعی می‌شود که این اختلاف با افزایش ریسک ابتلا به بیماری‌های نظیر چاقی و سندروم متابولیک همراه است، در حالیکه مدت زمان کوتاه خواب هم با افزایش وزن همراه است. همچنین مطالعه تأثیر الگوهای نامنظم غذایی نشان می‌دهد که توجه به نوع غذای مصرفی فرد هم اهمیت دارد. برخی از مطالعات به رابطه بین نظم غذایی و انتخاب نوع غذا پی برده‌اند، به عنوان مثال، یکی از گزینه‌های اشتباه غذایی، نخوردن صبحانه است. محققان هشدار می‌دهند تغییر مداوم در زمان غذا خوردن موجب اختلال در ریتم شبانه‌روزی بدن شده و در نتیجه بر میزان اشتها، روند هضم غذا و فرایندهای متابولیکی بدن تأثیر می‌گذارد. به مرور زمان این عدم تعادل باعث تغییرات متابولیکی شده که منجر به چاقی، بیماری قلبی و سرطان می‌شود.

 

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz