بیماری خطرناک در کمین کسانی که از لوازم آرایش دیگران استفاده می‌کنند

رشت رویایی – لوازم آرایش مانند مسواک یک وسیله شخصی است؛ یعنی فقط باید خودتان از آن استفاده کنید و ماهی یک بار هم آن را دور بیندازید و یک برس جدید بخرید.

شاید خیلی ها این موضوع را جدی نگیرند، امااگر بدانید چه عواقبی پشت این شوخی نهفته است دیگر هیچ وقت سرسری از این موضوع نمی گذرید. جو گیلچریست زن جوان استرالیایی با استفاده از  برس رژگونه دوستش به جای اینکه روی پاهای خودش بایستد مجبور است روی ویلچر بنشیند و برای ایستادن دوباره بجنگد. جو ۲۷ ساله یک روز بعد از استفاده از برس آرایشی دوستش دردی شدیدتر ازدرد زایمان را در کمر و پاهایش احساس کرد؛ این توضیحی بود که جو به پزشکان اورژانس داد.او دیگر هیچ حسی در پاهایش احساس نمی کرد ونمی توانست روی آنها بایستد.

 پزشکان بریزبین استرالیا بعد از آزمایش هایی که روی این مادر جوان انجام دادند به این نتیجه رسیدند که او دچار یک عفونت به نام mrsa   شده است.این بیماری از باکتری ایی به نام استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به آنتی بیوتیک به وجود آمده است. باکتری که لابه لای برس ها و لوازم آرایشی، خانه می کند.این عفونت شدید ، ستون فقرات جو را تحت تاثیر قرارداد تا جایی که پزشکان به او گفتند محال است دیگر بتواند روی پاهای خود بایستد.علائم اولیه این عفونت میتواند شامل التهاب پوست،قرمزی و تورم آن باشد. تب هم می تواند یک نشانه بزرگ باشد. پس برای اینکه از این بیماری خطرناک دور باشید ، حتما یادتان باشد لوازم آرایش دیگران مثل مسواک شخصی است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz