بیش از ۲۵ زائر ایرانی در عراق به شهادت رسیدند (+عکس)

[su_frame align=”left”]زائرکربلا[/su_frame]

رشت رویایی-  تازه‌ترین گزارش‌ها می‌گوید درحالی‌که آمارهای اولیه حاکی از شهادت ۱۲ ایرانی بود، اکنون تعداد آنها به ۲۵ نفر رسیده است.

به گزارش عصر ایران سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه بیشتر این زائران کسانی بودند که به صورت آزاد به کربلا رفته بودند، گفت: سفارت ایران در عراق مشغول بررسی این حادثه و استخراج آمار تلفات و مجروحان است و تا ساعاتی دیگر آخرین جزئیات را اعلام خواهد کرد.  او در ادامه تاکید کرد که محل این حمله تروریستی فاصله زیادی تا محل پیاده‌روی اربعین در کربلا داشته است.

خبرنگار العالم در عراق، از شهادت دست‌کم ۶۰ نفر از هم‌وطنان در انفجار تروریستی امروز در استان بابِل عراق خبر داد.

به گزارش خبرنگار العالم، در این انفجار تاکنون ۶۰ زائر ایرانی به شهادت رسیده‌اند و با توجه به شدت انفجار و وجود مجروحان زیاد، ممکن است این آمار افزایش پیدا کند.

به گفته یک مقام امنیتی عراقی، دست‌کم ۶ اتوبوس حامل زوار ایرانی، بحرینی و عراقی که در زمان انفجار در پمپ‌بنزین بودند، به‌طور کامل در آتش سوخته‌اند.

خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرده است که در این انفجار ۷۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند که «اکثر آنها» ایرانی هستند.

[su_frame align=”center”]زائرکربلا[/su_frame]

دبیر ستاد اربعین اما در گفت‌وگو با شبکه خبر اعلام کرد: براثر انفجار خودروی بمب‌گذاری‌شده در منطقه الشوملی، سه راهی اصلی نجف، کربلا و القادسیه عراق بیش از هشتاد نفر شهید و دهها نفر نیز زخمی شدند.

انفجار روز پنج‌شنبه در جایگاه سوخت‌گیری شهر حله – که حدود ۵۰ کیلومتری شرق کربلا واقع‌شده است، به کشته شدن حداقل ۸۰ غیرنظامی منجر شد.  بر اساس برخی از گزارش‌ها ۲۰ زائر ایرانی در این حادثه به شهادت رسیده‌اند.

سرکنسول ایران در کربلا نیز شهادت چند ایرانی را در این حادثه تأیید کرده است.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حادثه را پذیرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این حمله در جایگاه سوخت‌گیری و رستورانی که زائران در حال بازگشت از کربلا به آن مراجعه می‌کنند، انجام شد.

یکی از مقام‌های بلندپایهٔ پلیس عراق به خبرگزاری فرانسه گفت: «در زمان (حمله) دست‌کم هفت اتوبوس زائران داخل جایگاه سوخت بودند.»  یک منبع اطلاعاتی نیز خاطرنشان کرد: «سرنشینان این اتوبوس‌ها ایرانی، بحرینی و عراقی بودند. خودروها و نیروهای امدادی در حال عزیمت به محل حادثه هستند.»

[su_frame align=”center”]زائر کربلا[/su_frame]

به دلیل شدت انفجار و محل وقوع حادثه که در یک پمپ‌بنزین بوده، شناسایی اجساد بسیار دشوار است و بر همین اساس منابع عراقی اعلام کرده‌اند که انتظار دارند شمار تلفات در ساعات آینده بیشتر شود.

[su_frame align=”center”] زائران کربلا[/su_frame]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *