بیش از شش میلیون گردشگر نوروزی به گیلان آمدند

رشت رویایی- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از شش میلیون و ۱۷۶ هزار و ۸۴۶ نفرشب اقامت گردشگران داخلی و خارجی در استان در تعطیلات نوروزی خبر داد.

مسافر - جاده - گردشگری

رضا علیزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقم در نوروز سال گذشته، شش میلیون و ۳۰۸ هزار نفر بوده است.

وی تعداد گردشگران خارجی در استان را حدود ۵۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: میزان اقامت گردشگران خارجی در مراکز اقامتی، بیش از ۲۷ درصد رشد داشته است.

علیزاده اظهار کرد: ۲۳۵ هزار و ۵۶۵ گردشگر از موزه‌ها و بناهای تاریخی استان بازدید کرده‌اند که این رقم نسبت به نوروز سال گذشته، بیش از ۶۸ درصد رشد داشته است.

وی قلعه رودخان، موزه میراث روستایی، موزه نظامی انزلی و کاشف السلطنه لاهیجان را به ترتیب پر بازدیدکننده‌ترین موزه‌ها و بناهای تاریخی استان عنوان کرد.

علیزاده با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری، یکی از موضوعات مهم حوزه گردشگری را مؤلفه اقتصادی دانست و بیان کرد: آنچه که امروز در دنیا به عنوان نتیجه و پیامد سفر و گردشگری در صنعت گردشگری مورد توجه است، مباحث اقتصادی سفر است.

وی بر لزوم توجه به رویکردهای اقتصادی حوزه گردشگری به وسیله تأمین زیرساخت‌های لازم تاکید کرد و گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار، باید جاذبه‌های فرهنگی، مذهبی و طبیعی تقویت شود.

علیزاده ادامه داد: مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان باید برای حضور بیشتر گردشگران داخلی و خارجی و تقویت حوزه‌های خدمات گردشگری با برنامه‌ریزی صحیح اقدام کنند تا رونق اقتصادی ناشی از سفر و گردشگری شامل حال استان گیلان شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz