تیم بوکس ایران راهی آذربایجان شد
بوکسور گیلانی شانس نخست حضور در المپیک ریو

امین قاسمی‌پور

رشت رویایی- تیم ملی بوکس ایران بامداد امروز برای حضور در رقابت‌های جهانی باکو و کسب سهمیه المپیک، تهران را به مقصد باکوی آذربایجان ترک کرد.

به گزارش سایت رسمی هیئت بوکس استان گیلان به نقل ازسایت فدراسیون بوکس، تیم ملی بوکس ایران با ۲ تغییر در ترکیب بوکسورهای اعزامی، بامداد امروز راهی جمهوری آذربایجان شد.

با اعلام رسمی فدراسیون جهانی بوکس (آیبا) تیم ملی بوکس ایران در رقابت‌های جهانی باکو اجازه استفاده از امید احمدی‌صفا و سجاد محرابی را ندارد، به همین خاطر تیم ایران با ۸ بوکسور در میدان جهانی باکو حضور پیدا می‌کند.

طی نامه‌ای که آیبا برای فدراسیون بوکس کشورمان ارسال کرده، امید احمدی‌صفا به علت شرکت در رقابت‌های رسمی یکی از رشته‌های رزمی تا سال ۲۰۱۸ از حضور در رقابت‌های بوکس آماتور محروم است. همچنین سجاد محرابی نیز به دلیل حضور در رقابت‌های حرفه‌ای شانس حضور در باکو را از دست داده و تنها می‌تواند در مسابقات APB & WSB ونزوئلا برای کسب سهمیه المپیک تلاش کند.

به همین جهت و با تصمیم کمیته فنی فدراسیون بوکس در وزن ۴۹ کیلوگرم نماینده‌ای از ایران در رقابت‌های باکو حضور پیدا نمی‌کند. اما در وزن ۷۵ کیلوگرم سیاوش امیدی جانشین سجاد محرابی خواهد شد.

رقابت‌های جهانی باکو آخرین شانس بوکسورهای آماتور سراسر جهان برای کسب سهمیه المپیک است.

ترکیب تیم ملی بوکس ایران برای حضور در رقابت‌های جهانی باکو به شرح زیر است:

۵۲ کیلوگرم: سجاد محمدپور

۵۶ کیلوگرم: احسان سپهوندی

۶۰ کیلوگرم: فروتن گل آرا

۶۴ کیلوگرم: هادی ماکویی

۶۹ کیلوگرم: امین قاسمی‌پور

۷۵ کیلوگرم: سیاوش امیدی

۹۱ کیلوگرم: سالار غلامی

به اضافه ۹۱ کیلوگرم: محمد علی شهیدی

کادر فنی: عبدالرضا انصاری، علیرضا استکی، اصغر اشرفی و همایون امیری

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz