بودجه شهرداری رشت به شورای شهر ارائه شد

رشت رویایی ـ شهردار رشت با حضور در جلسه امروز شورای این شهر، بودجه پیشنهادی سال آینده شهرداری را با تخمین رقم یک هزار و ۲۰۸ میلیارد تومان به شورا تقدیم کرد.

[su_frame align=”center”]بودجه شهرداری تحویل شورا شد[/su_frame]

به گزارش مهر، یکصد و هفتاد و سومین جلسه شورای اسلامی رشت که پیش از ظهر یکشنبه برگزار شد، اگرچه تحت تاثیر استیضاح شهردار این شهر قرار گرفت اما محل تقدیم بودجه سال آینده شهرداری این شهر به شورا نیز بود.

در این جلسه که با پخش پوسترهایی از آتشنشانان فداکار و شهید در حادثه حریق پلاسکو همراه بود و اکثریت اعضا پس از بحث و اظهارنظرهای متعدد به ابقای محمدعلی ثابت قدم به عنوان شهردار رشت رای موافق دادند، بودجه سال ۹۶ شهرداری رشت به شورا تقدیم شد. طبق گفته‌های شهردار در هنگام تقدیم بودجه به شورا، بودجه سال آینده شهرداری رشت در مجموع یک هزار و ۲۰۸ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

شهردار رشت درباره جزئیات بودجه گفت: بودجه سال ۹۶ شامل ۳۸۰ میلیارد تومان در بخش هزینه‌های جاری و ۸۲۸ میلیارد تومان در بخش عمرانی تنظیم شده است.

ثابت قدم با بیان اینکه رشد بودجه طی دو سال اخیر سبب شده که هدفمندی بیشتری برای درآمدزایی در شهرداری رخ دهد افزود: با افزایش ۳۰۰ درصدی بودجه از سال ۹۴ نسبت به سال های اخیر، رود افزایش رقم بودجه در شهرداری ادامه دارد و انتظار می رود که تحقق پذیری آن نیز امکان پذیر باشد.

او تاکید کرد: بودجه سال ۹۵ تاکنون از تحقق ۵۰ درصدی برخوردار است و انتظار داریم تا پایان سال میزان تحقق بودجه امسال به ۷۸ تا ۸۰ درصد برسد.

شهردار رشت ادامه داد: با چنین میزان تحققی در بودجه، رشد بودجه از ۸۵۰ میلیارد تومان در سال ۹۵ به یک هزار و ۲۰۸ میلیارد تومان در سال ۹۶ منطقی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *