معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح پروژه بازآفرینی و بهسازی سبزه‌میدان:
به شهردار رشت بابت خلاقیت‌هایی که در شهر به وجود آمده، تبریک می‌گویم

رشت رویایی- مراسم افتتاح پروژه بازآفرینی و بهسازی سبزه‌میدان رشت با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، شهردار و چند عضو شورای شهر رشت برگزار شد.

45699679563342350057811267924

فرانک پیشگر: پایداری اجتماعی یکی از ارکان به رسمیت شناخته شده برای توسعه پایدار است
به گزارش رشت رویایی، دکتر فرانک پیشگر در مراسم افتتاحیه سبزه میدان ضمن سلام و عرض خیر مقدم به همه حاضرین بخصوص دکتر ایزدی مهمان ویژه این مراسم، گفت: از زحمات مجموعه شهرداری رشت بابت افتتاح این پروژه‌ها در سطح شهر قدرانی می‌کنم و تشکر ویژه‌ای از دکتر ثابت‌قدم و مشاورین‌شان و پیمانکارانی دارم که در افتتاح این پروژه‌ها ما را همراهی می‌کنند.

این عضو شورا در رابطه با افتتاح پروژه‌هایی که در سال جاری در رشت انجام شده، گفت: این پروژه‌ها جزو برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌هایی است که در شورا و شهرداری در سال‌های اخیر تصویب شده است و جزو سند اعتمادسازی و برندسازی شهر رشت و توسعه گردشگری در شهر خواهد بود.

پیشگر، هدف شورا و شهرداری را پایداری اجتماعی در شهر دانست و گفت: پایداری اجتماعی یکی از ارکان به رسمیت شناخته شده برای توسعه پایدار است.

او همچنین گفت: پایداری اجتماعی زمانی در شهر به وجود می‌آید که مردم و ساکنین شهر از زندگی در محیط اطراف‌شان لذت ببرند و احساس مطلوبی داشته باشند.

پیشگر این احساس تعلق و دلبستگی را مهم دانست و گفت: این توجه به محیط اطراف موجب می‌شود که تک‌تک شهروندان، شهردار محیط اطراف خود باشند.

او در پایان گفت: امیدواریم شاهد تعداد زیادی از این پروژه‌ها در سطح شهر باشیم واز زحمات تمام عزیزان تشکر می‌کنم.

شهردار رشت: موضوعات اجتماعی یکی از اساسی‌ترین بحث‌های شهرداری است
شهردار رشت نیز ضمن تشکر از شهروندان، زحمتکشان و همکاران شهرداری و عرض خیر مقدم به دکتر ایزدی گفت: این میدان یک بافت تاریخی با حدود سی هزار مترمربع مساحت است که محدوده مرکزی آن ١۴ هزار مترمربع و احیای آن بخشی به دوره قاجار و بخشی به دوره پهلوی باز می‌گردد و این احیا را در طول سند بازآفرینی خود مورد توجه قرار دادیم.

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم هدف از احیای بافت تاریخی سبزه میدان را مبتنی بر حضور اکثریت مردم شهر در این مکان دانست و گفت: این حضور به ترویج بافت اجتماعی کمک کند و این ترویج اجتماعی را در عمق محلات و برای پایدارسازی اقتصادی حتماً باید داشته باشیم تا این پایدارسازی اقتصادی، سطح رفاهی مردم و همه همکاران و شهروندان را به سطح مطلوبی برساند.

شهردار رشت در ادامه گفت: امیدواریم بتوانیم این مکان را که موضوع میراثی و تاریخی در آن مستتر است بیش از پیش زنده نگه داریم و این زنده نگه‌داشتن قاعدتاً می‌تواند به اتصال آن به ساماندهی فضایی ما کمک بیشتری کند.

دکتر ثابت‌قدم موضوعات اجتماعی را از اساسی‌ترین بحث‌های شهرداری دانست و گفت: عزیزانی که در سنین بالا هستند به ویژه پیشکسوتان این شهر می‌توانند این تاریخ را پاس بدارند و به نسل‌های آتی منتقل کنند.

دکتر محمدسعید ایزدی: می‌توان سند بازآفرینی را نیز به عنوان یکی دیگر از اولین‌های شهر رشت ثبت کرد
دکتر محمد سعید ایزدی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی نیز در این مراسم با ابراز خوشحالی از بهسازی بافت تاریخی سبزه‌میدان رشت بیان داشت: شهر رشت را به عنوان شهر اولین‌ها می‌شناسند و اکنون می‌توان سند بازآفرینی را نیز به یکی دیگر از اولین‌های شهر رشت ثبت کرد.

او در ادامه گفت: کیفیت زندگی و بازآفرینی هویت در سند توسعه از جمله مواردی است که کمتر به آن توجه شده است.

ایزدی در ادامه ابراز داشت: به شهردار رشت بابت خلاقیت‌هایی که در شهر به وجود آمده است تبریک می‌گویم و خلاقیت‌های او در جهت بازآفرینی شهر قابل تقدیر است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz