سخنگوی ناجا در رشت:
به دنبال علت‌ها و آسیب‌ها در قتل ستایش هستیم

رشت رویایی- سخنگو و معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: علاوه بر وظایف انتظامی در قتل غیر انسانی دختر بچه افغان ستایش، به دنبال علت‌ها و آسیب‌ها هستیم.

سعید منتظرالمهدی

سردار منتظرالمهدی روز سه شنبه در حاشیه مراسم اختتامیه طرح جهادی، فرهنگی و اجتماعی گیلان مطهر نیروی انتظامی استان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در رشت افزود: قتل دختر بچه شش ساله افغان در ورامین، قلب هر انسانی را به درد آورد و این حرکت وحشیانه متاسفانه بر اثر جنون ناشی از هنجاری شکنی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: این پرونده درحال بررسی است ولی تاکنون ردپایی از مواد مخدر در آن پیدا نشده ولی قاتل مواد الکلی زیادی مصرف کرده بود که پلیس درحال بررسی گذشته و وضعیت خانواده او است.

سردار منتظرالمهدی خاطرنشان کرد: نزد پلیس، همه در مقابل قانون یکسان هستند و در همان مراحل اولیه، پرونده را تکمیل و به مراجع قانونی سپرده است.

وی یادآور شد: ناجا به دنبال آن است که با این پدیده و اتفاق شوم به‌طور قاطع برخورد کند تا چنین موضوعی برای هیچ خانواده‌ای اتفاق نیافتد.

سخنگوی ناجا همچنین به جذب پلیس افتخاری اشاره کرد و گفت: ۵۰ هزار پلیس افتخاری با ساز و کارهای قانونی جذب شده و ۳۰۰ هزار نفر به این تعداد، افزوده خواهد شد.

ستایش قریشی دختر بچه شش ساله افغانستانی ساکن منطقه خیرآباد ورامین واقع در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران، یکشنبه ۲۱ فروردین ماه پس از خروج از خانه از سوی پسر ۱۷ ساله ربوده و به قتل رسید. قاتل در روز جنایت توسط نیروی انتظامی دستگیر شد و پرونده قضایی این حادثه در مراجع ذیصلاح درحال رسیدگی است.

سید حسین هاشمی استاندار تهران نیز از دستور ویژه به تمامی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی استان برای پیگیری حادثه قتل دختر شش ساله افغان در ورامین خبر داده و گفت که تمهیدات لازم از سوی دستگاه امنیتی استان تهران برای پیگیری دقیق حادثه و روشن شدن زوایا و دلایل آن اندیشیده شده است.

وی بیان کرد که درهمین ارتباط نمایندگانی از سوی استانداری تهران در آیین ختم این دختر شش ساله حضور پیدا کردند تا تسلی خاطر و آرامشی برای خانواده مقتول باشد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz