پست جنجالی تهمینه میلانی به مناسبت روز مادر
به جای تبریک، چهارتا فحش مادر کمتر دهید

رشت رویایی- تهمینه میلانی فیلمنامه نویس و کارگردان مطرح سینمای ایران، با یک پست کوتاه در صفحه اینستاگرام خود به مناسبت روز مادر، خبرساز شد.

تهمینه میلانی

تهمینه میلانی که هر از چند گاهی به یکی از چهره‌های خبرساز فضای رسانه‌ای بدل می‌شود با انتشار یک پست انتقادی به مناسبت روز مادر به یکی از سوژه‌های داغ اینستاگرام در روز گذشته تبدیل شد.

کارگردان فیلم «آتش بس» در صفحه اینستاگرام شخصی خود نوشت: «شما در طول روز ۴ تا فحش مادر کمتر بده، لازم نیست روز مادر را به همه مادران ایرانی تبریک بگی».

وی در زیر این پست متذکر می‌شود: «فکر می‌کنم عمل کردن به این خواسته نه چندان بزرگ، تأثیر مهمی بر کاهش خشونت کلامی خواهد گذاشت».

میلانی که مدت زیادی از عضویت او در اینستاگرام نمی‌گذرد یکی از کاربران فعال فضای مجازی است که معمولاً نسبت به موضوعات روز، مطالبی را منتشر می‌کند. از پست‌های اخیر این چهره مطرح می‌توان به انتشار کاریکاتوری با موضوع حقوق زنان در روز جهانی زن و واکنش او نسبت به برجام و ۱۰ پیشنهاد ویژه برای برتام یا برنامه توسعه آینده مشترک ما اشاره کرد.

تهمینه میلانی کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده سینمای ایران متولد ۱۳۳۹ در تبریز است. از فیلم‌های مطرح او می‌توان به آتش بس ۱ و ۲، سوپراستار، تسویه‌حساب، زن زیادی، واکنش پنجم، دو زن و غیره اشاره کرد. جوایز و افتخارات بسیاری در کارنامه کاری او دیده می‌شود که جایزه فیلم منتخب تماشاگران جشنواره بین المللی فیلم داکا سال ۲۰۰۹ برای سوپر استار، بهترین کارگردان، بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم آسیا پاسیفیک سال ۲۰۰۶ برای زن زیادی، جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر برای بچه‌های طلاق بخشی از آنها هستند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz