به این دلایل به‌جای آیفون ۸ آیفون ۶-اس بخرید

رشت رویایی- اگر ما به جای شما بودیم به ۱۱ دلیلی که برایتان عنوان می‌کنیم به جای هدردادن پول و خرید مدل‌های جدید، همان آیفون ۶ اس را می‌خریدیم.

به گزارش خبرآنلاین، معمولا با رونمایی از آیفون جدید، اپل فقط آیفون سری قبل را برای فروش پیشنهاد می‌کند اما در مورد آیفون ۶ اس فرق می‌کند، چرا که در نگاه اول شاید فرقی میان ۶ اس با آیفون ۸ نباشد!

آیفون ۸ را با ۶۴ گیگ حافظه باید ۷۰۰ دلار بخرید و آیفون ایکس را البته ۹۹۹ دلار اما ۶ اس ۶۴ گیگی (refurbished) را می‌توانید ۴۳۰ دلار و یا نسخه ۳۲ گیگی معمولی را ۴۵۰ دلار بخرید.

اما اگر ما به جای شما بودیم به ۱۱ دلیل زیر که برایتان عنوان می‌کنیم به جای هدردادن پول و خرید مدل‌های جدید، همان آیفون ۶ اس را می‌خریدیم:

۱- تنوع رنگ در آیفون ۶ اس به مراتب بیشتر از آیفون ۸ و آیفون ایکس است. رنگ رزگلد را در آیفون‌های جدید نمی‌بینید.

۲- دیزاین آیفون ۸ با آیفون ۶ اس خیلی شبیه هستند و نمایشگر هر دو گوشی یک اندازه با رزولوشن مساوی است.

۳- قاب پشت آیفون ۶ اس فلزی است و نشکن اما قاب پشت آیفون ۸ و ایکس شیشه‌ای بوده و می‌شکند و هزینه تعویض آن از نمایشگرِ همان گوشی هم گران‌تر است.

۴- آیفون ۶ اس سریع‌تر از آیفون ۸ شارژ می‌شود. هرچند آیفون ۸ گزینه شارژ سریع دارد اما نه کسی دیده و نه امتحان کرده؛ چرا که لوازم شارژ را باید جداگانه ۷۰ دلار بخرید که هنوز نیامده است اما در مجموع آیفون ۶ اس سریع‌تر شارژ می‌شود.

۵- درست است تراشه A9 روی آیفون ۶ اس است اما برنامه‌ها به نرمی و سهولت باز و بسته می‌شوند و مشکلی از بابت کندی اپ وجود ندارد.

۶- دوربین آیفون ۶ اس همچنان جزو بهترین‌هاست و نمی‌توان از آن گذشت.

۷- آیفون ۶ اس جک هدفون دارد اما آیفون ۸ و ایکس فاقد آن است و این یک نکته منفی محسوب می‌شود.

۸- هرچند اپل به آیفون ۸ و ایکس فناوری TrueTone افزوده که دمای رنگ را بر اساس محیط نور تعریف کرده اما نمایشگر آیفون ۶ اس همچنان شارپ و محبوب است.

۹- آی او اسی که روی آیفون ۶ اس است همان سیستم عاملی است که روی آیفون ۸ و ایکس نصب شده و فرقی از این بابت ندارند.

۱۰- با وجود واقعیت مجازی روی آیفون جدید می‌توان گفت این فناوری هنوز مراحل اولیه خود را پشت سر می‌گذارد و داشتن یا نداشتن آن فرقی نمی‌کند.

۱۱- برای خرید آیفون‌های جدید بین ۲۵۰ تا ۵۵۰ دلار هزینه اضافی بپردازید اما آیفون ۶ اس ارزان و قابل دسترس است.

با این اوصاف اگر قصد ندارید پول اضافی پرداخت کنید؛ بهتر است آیفون ۶ اس بخرید اما اگر قصد خرید آیفون جدید را دارید، به فاکتورهای زیر دست خواهید یافت:

عملکرد و سرعت بالاتر پردازنده / دوربین بهتر و سلفی فوق‌العاده / اسکرین آیفون ایکس کمی بهتر است / قابلیت‌های جدید و البته نه ضروری روی آیفون جدید موج می‌زند / واقعیت مجازی / دیزاین جدید آیفون ایکس / ضد آب بودن البته با استاندارد IP67

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *