بهزاد عشقی نمایش «گلدونه خانم» را به روی صحنه می‌برد

رشت رویایی- نمایش «گلدونه خانم» به کارگردانی بهزاد عشقی ۲ مرداد در رشت به روی صحنه می‌رود.

به گزارش رشت رویایی، «گلدونه خانم» بر اساس نمایشنامه اسماعیل خلج به کارگردانی بهزاد عشقی ۲ مرداد به مدت یک هفته در سالن آمفی‌تئاتر خاتم‌الانبیاء اجرا می‌شود.

در این نمایش مینا نوروزی، مهدی مددکار، فخری آقاجانی الیزه، مهسا سلیمی، ناهید پورمراد، مریم محمدی، سجاد خورشیدی، پرهام اسماعیلی، سعید درآینده، طاهر پورمحمد، عقیل دانش دوست به ایفای نقش می‌پردازند و عقیل دانش دوست تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارد.

«گلدونه خانم» اثر مشهور اسماعیل خلج است که چهل سال پیش به نگارش در آمد و در سال‌های پیش از انقلاب به روی صحنه رفت. این نمایش اردیبهشت ماه امسال نیز به کارگردانی النا آهی در سالن اصلی تالار محراب اجرا شد.

در «گلدونه خانم» زندگی زنی روایت می‌شود که زیر سیطره بی عدالتی‌های اجتماعی و در حاشیه زندگی مردها، پرپر شده و به بن بست می‌رسد. اما نویسنده نگاه فمینیستی و یک سویه ندارد؛ مردهایی که ناخواسته زندگی گلدونه هارا نابود می‌کنند، در واقع خود موجودات دلسوخته و شکننده‌ای هستند که از بی عدالتی رنج می‌برند. ر این نمایش چهار شخصیت گلدونه حضور دارند که همگی را باید یک بازیگر ایفا کند. هر کدام از این شخصیت‌ها نماینده زنان و مشکلاتشان در جامعه است. به عقیده کارشناسان گلدونه خانم از آن نمایشنامه‌هایی است که تاریخ مصرف ندارد، برای همین می‌تواند از محدوده زمانی خود فراتر برود و در زمان و مکان‌های مختلف هویت تازه‌ای پیدا کند.

بهزاد عشقی یکی از چهره‌های سرشناس سینما و تئاتر رشت است. او یکی از منتقدان قدیمی است که سالها با مجله فیلم، نگین و غیره همکاری داشته است. عشقی در سال‌های اخیر به عنوان کارگردان تلوزیونی سریال‌هایی را برای شبکه باران ساخته است.

گفتنی است «گلدونه» خانم اثر جدید بهزاد عشقی از تاریخ ۲ الی ۸ مرداد همه‌روزه در ساعت ۷ عصر در تالار خاتم الانبیاء به روی صحنه خواهد رفت.

نمایش «گلدونه خانم»

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz