[su_frame align=”center”]اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت - مهر ۱۳۹۵ - محمدعلی ثابت‌قدم[/su_frame]

رشت رویایی- شهردار رشت ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع اساتید گردشگری گفت: امروزه استراتژی توسعه شهری رشت از نظر مبانی توسعه اقتصادی و منطقه‌ای استان برپایه گردشگری قرار گرفته است و صنایع ترکیبی مرتبط با آن از جمله کشاورزی در حوزه فرآوری، بسته‌بندی در بخش فروش و خدمات باید بستر فناوری و آی تی سیستم خود را هوشمند کند تا خیلی از اتفاقات در نتیجه آن بیفتد.

به گزارش رشت رویایی، دکتر سیدمحمد علی ثابت‌قدم با اشاره به اینکه «ما نیازمند آموزش و برندسازی در خیلی از قسمت‌ها هستیم» گفت: همه این موضوعات در پکیج برنامه‌های ما وجود دارد ولی صرفاً فرآیند مزرعه تا سفره که می‌تواند تحولات اقتصادی را رقم بزند در محدوده فعالیت‌های رستوران‌داران نمی‌گنجند، بلکه موضوعات زیر ساختی است که به سخت‌افزارهای مناسبی از جمله بسترهای مناسب در بخش گردشگری مرتبط است.

ثابت‌قدم در حوزه فضاهای شهری رسیدگی به کالبد فضای خصوصی کسب و کار را مهم دانست و گفت: بهبود محیط کسب و کار نباید تنها یک شعار باشد و باید به عمل تبدیل شود و نمی‌توان با ابزارهای سنتی صفر و بی‌سلیقگی، کثیف بودن، سیستمی نکردن و راه‌های ناخوشایند بخش گردشگری درآمدهای معقول را برای خواسته‌های خود – هرچه قدر هم هنر آشپزی داشته باشیم- اعمال کنیم.

او در ادامه گفت: ما برای اینکه بتوانم حداکثر بهره‌وری را داشته باشیم باید در کالبد، آموزش نیروی انسانی و مواد اولیه، ارائه، فروش و قیمت و تمام حوزه‌ها دقت داشته باشیم تا بتوانیم برند خصوصی را برای رشت ایجاد کنیم.

دکتر ثابت‌قدم در پایان گفت: اقتصاد گیلان این ظرفیت را دارد و تجارب جهانی این موضوع را نشان داده است و نیاز نیست کار خاصی انجام شود، بلکه کافی است هر کسی کار خود را به درستی انجام دهد و خوب و تمیز فکر کند.