بنزین دونرخی نخواهد شد

پمپ بنزین

رشت رویایی- خامکانی با بیان اینکه احتمالاً دولت سال جاری را بنزین تک‌نرخی سپری خواهد کرد، گفت: دو نرخی شدن بنزین علاوه بر ایجاد رانت و فساد منجر به ایجاد بی‌نظمی در پالایش و پخش می‌شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی در مجلس نهم درباره اینکه آیا احتمال لغو مصوبه بنزین دو نرخی در مجلس جدید وجود دارد یا خیر، گفت: فعلاً در این مورد نمی‌توان اظهار نظر کرد چون نه نمایندگان نطقی داشته‌اند و نه ترکیب اعضای کمیسیون مشخص است.

حسین امیری خامکانی با بیان اینکه ما به لحاظ کارشناسی با دونرخی شدن بنزین مخالفیم، گفت: علاوه بر این دولت نیز با این قضیه مخالف است زیرا نه تنها فساد و رانت ایجاد می‌کند بلکه اجرای آن نیز سخت است اما در هر صورت باید منتظر بمانیم که دولت و مجلس چه تصمیمی می‌گیرند.

خامکانی همچنین گفت: البته اگر حتی مجلس این مصوبه را لغو و یا تغییر ندهد دولت می‌تواند آن را اجرا نکند چون مجلس دولت را ملزم به اجرا نکرده است.

او گفت: پیش بینی این است که دولت امسال را با روش موجود بنزین تک‌نرخی طی کند چون مختار است که این مصوبه را اجرا کند یا خیر.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه دو نرخی شدن بنزین دیگر بار ما را درگیر سهمیه‌بندی خواهد کرد، گفت: دونرخی کردن ما را یک گام به عقب برمی‌گرداند به همین دلیل هم دولت و هم مجلس با آن مخالفند.

او همچنین گفت: به نظر می‌رسد که دولت نتواند این مصوبه را اجرا کند چون سخت است و در پالایش و پخش نیز بی‌نظمی ایجاد می‌کند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz