[su_frame align=”left”]رختکن داماش[/su_frame]

رشت رویایی- بدهی‌های باشگاه داماش پرونده‌ای قطور در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال است، پرونده‌ای که خاک می‌خورد و پیگیری‌های بازیکنان و مربیان داماش هم به جایی نمی‌رسد.

به گزارش ورزش سه، داماش به لیگ دسته دوم سقوط کرده و انگار مدیریت این باشگاه دیگر خیال تیمداری هم ندارد و این نگرانی‌های بازیکنان و مربیان پیشین داماش را افزایش داده است. از باشگاهی که در واقع تعطیل شده چگونه می‌توان مطالبات را دریافت کرد؟

شهرام چمنی، وکیل پایه یک دادگستری که وکالت عده‌ای از بازیکنان و مربیان داماش را در این پرونده برعهده دارد، درباره پرونده طلبکاران باشگاه داماش می‌گوید: «ما از سال ۹۳ پیگیر این پرونده هستیم و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال جلسات را بارها به مدت ۶ یا ۷ ماه به تعویق انداخته است. تا اینکه در یکی از جلسات آقای امیر عابدینی به جلسه آمدند، من را مورد خطاب قرار دادند و بدون در نظر داشتن حرمت‌ها جلسه را ترک کردند. حرف من این است که کمیته انضباطی‌شان دارد و نمی‌دانم چرا آن روز آقای عابدینی‌شان این کمیته را حفظ نکردند. به هر حال کمیته انضباطی رأی صادر کرد و پرونده را فرستاد برای دادرسی در امور مدنی در دادگاه‌ها. ما که مدعی هستیم مشکلات فوتبال باید با قوانین و قواعد فوتبال حل شود، چرا باید این پرونده حرفه‌ای ورزشی را به مراجع قضایی بفرستیم؟»

شهرام چمنی در ادامه می‌گوید: «ما اما پرونده را برای استیناف فرستادیم. آنها به استدلال ما توجه کردند و پرونده را در تاریخ پنجم شهریور ۹۴ به کمیته انضباطی برگرداندند. از آن زمان تا امروز کمیته انضباطی این پرونده را بررسی نکرده و نمی‌دانم چه مشکلی وجود دارد که تصمیم گیری برای کمیته انضباطی تا این اندازه دشوار شده است؟»

حرف‌های وکیل عده‌ای از بازیکنان و مربیان داماش نشان می‌دهد که شاید کمیته انضباطی تحت تأثیر حضور مدیر عامل داماش در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، تعامل می‌کند اما واقعیت این است که این تعامل‌ها و مماشات به ترویج هرج‌ومرج مالی در باشگاه‌ها منجر می‌شود.