بزرگ‌ترین طرح ویزیت رایگان در سرای محلات رشت

معاینه پزشکی

رشت رویایی- معاون خدمات شهری از ویزیت رایگان عموم شهروندان در اول شهریور ماه همزمان با روز پزشک خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی بهارمست ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز دانشمند بزرگ ایرانی بوعلی سینا و روز پزشک گفت: به منظور گرامیداشت این روز بزرگ و همچنین ارج نهادن به تلاش‌های ارزشمندان این قشر سپیدپوش جامعه حوزه معاونت خدمات شهری با برگزاری همایشی از زحمات پزشکان حوزه آسیب‌های اجتماعی تجلیل خواهد کرد.

او مقوله سلامت را یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ها و ویژگی‌های توسعه پایدار شهری عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه اعتماد مهم‌ترین مؤلفه در رابطه پزشک و بیماراست از همین رو حوزه سلامت معاونت خدمات شهری با هدف پررنگ کردن نقش پزشکان و همچنین ارتقای سلامت شهروندان وافزایش آگاهی نسبت به روش‌های حفظ سلامت جسمی و روانی اقدام به استفاده از ظرفیت پزشکان مشارکت‌جو در این زمینه در سطح محلات شهر رشت کرده است.

معاون خدمات شهری همچنین از ویزیت رایگان عموم شهروندان در این روز خبر داد و گفت: در اول شهریورماه بزرگ‌ترین طرح ویزیت رایگان در زمینه‌های مختلفی چون تغذیه، روانشناسی و عمومی در سرای محلات کلان‌شهر رشت از ساعت ۸ صبح الی ۱۳ ظهر برگزار خواهد شد.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری نیز با بیان اینکه ما به دنبال تحقق رویکرد انسان‌محوری در مدیریت شهری هستیم تصریح کرد: با مشارکت پزشکان و پررنگ شدن نقش آن‌ها می‌توان به طور اصولی و بنیادی در راه ارتقای سلامت جامعه و شهروندان گام برداشت.

طیبه بینا افزود: در راستای آشنایی با مبانی و اهداف بهداشت حرفه‌ای و آشنایی با الزامات قانونی و مقرارت ملی مرتبط با بهداشت حرفه‌ای، نشست معاونین خدمات شهری مناطق پنج گانه و روسای نواحی ۱۵ گانه شهرداری با همکاری مرکز بهداشت برگزار خواهد شد.

او ادامه داد: مراسم ویژه دیگری با عنوان راه‌اندازی کانون‌های پزشکان محلات و مجمع خیرین حوزه سلامت در همین روز برگزار خواهد شد.

این مدیر اطلاع‌رسانی در این خصوص در سطح محلات را به وسیله بنر، اعضای کانون‌های سلامت، پرتال شهرداری دانست و گفت: در همین راستا سه هزار نسخه ویژه‌نامه روز پزشک چاپ و به طور رایگان در سطح شهر و محلات توزیع و پخش خواهد شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz