همزمان با آغاز فصل تحصیلی
بزرگترین مدرسه سبز سما گیلان افتتاح می‌شود

مدرسه سبز لاهیجان

رشت رویایی- همزمان با بازگشایی مدارس بزرگترین مدرسه سبز سما گیلان افتتاح می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر رحمت علی صابری حقایق دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان و معاون سما واحد رشت از افتتاح بزرگترین مدرسه سبز سماء گیلان خبر داد و گفت:همزمان با آغاز فصل تحصیلی و بازگشایی مدارس، اول مهرماه سالجاری این مدرسه به بهره‌برداری می رسد.

او اضافه کرد:مدرسه سبز سماء گیلان که بزرگترین مدرسه سبز استان است،از ۲هزار و ۵۰۰متر فضای سبزو فضای آزاد برخوردار است و هدف ما بیرون رفت از چالش تک بعدی آموزش های حافظه محور است.

دکتر صابری ادامه داد:یکی از اهداف مهم ایجاد مدارس سبز در مدارس سازمان سماء،رسیدن به مدل‌های بهتر آموزشی و ارتقای ابعاد مهارتی و توانمندیهای جمعی و فردی دانش‌آموزان ست.

او با بیان اینکه توجه به حفاظت از محیط زیست،سلامت و ورزش از مهمترین اولویت های کاری مدارس سماء برای دانش‌آموزان است،خاطر نشان کرد:وجود فضای آزاد به دانش اموزان کمک می‌کند تا در حوزه زیست گیلان و رشته زیست شناسی گیلان کارهای پژوهشی گسترده‌ای انجام شود.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان از راه اندازی پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در آینده‌ای نزدیک در مدارس سماء استان خبر داد و تصریح کرد: بهره‌برداری از پژوهشرای دانش‌آموزی به افزایش فعالیت های پژوهشی دانش‌آموزان استان ما کمک موثری می کند.

او گفت: امسال ۵۰۰ نفر از دانش آموزان و خانواده‌هایشان درمدرسه سبز گیلان در معرض ارتقای فرهنگ‌سازی‌های زیست محیطی قرار می‌گیرند و این امر در مجموع به بهینه‌سازی مصرف انرژی به خصوص مصرف درست آب و همچنین افزایش تفکیک زباله از مبداء کمک خواهد کرد.

رحمت علی صابری حقایق اضافه کرد: فرهنگ‌سازی‌ها در سنین ۷تا ۱۴سال بیشتر در افراد نهادینه می شود و با تحصیل دانش‌آموزان در مدارس سبز سماء ،فرزندان استان در کنار آشنایی با گونه‌های مختلف گیاهی در این مدارس با بازیهای طبیعی و رفتار درست با طبیعت بیشتر آشنا می‌شوند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz