[su_frame align=”center”]IMG_0546[/su_frame]
رشت رویایی- عصر دیروز دوشنبه ششم شهریور جلسه توجیهی با هدف آشنایی و شناخت والدین در خصوص کارگاه های مهارت های زندگی با حضور زهرا پسندیده، کارشناس ارشد روانشناسی در زمینه آموزش مهارت های زندگی کودکان و نوجوانان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، در این جلسه که در سرای محله واقع در خیابان معلم برگزار شده بود، ابتدا به شرح مفهوم مهارت های زندگی از منظر سازمان بهداشت جهانی و هدف اصلی آموزش این مهارت ها که همان افزایش توانایی روانی- اجتماعی و پیشگیری از شکل گیری رفتارهای آسیب رسان و ارتقای سطح بهداشت روانی است، پرداخته شد و پس از آن در خصوص تاثیرات مثبت یادگیری مهارت‌های زندگی در استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی ‌های هوشی و شناختی، پیشگیری از رفتارهای خشونت‌آمیز، افزایش خود اتکایی و اعتماد به نفس صحبت شد.
همچنین در جلسه فوق با تاکید بر اهمیت و ضرورت آموزش همزمان اولیا و کودک، بر نقش ویژه والدین به عنوان مهمترین الگوی زندگی کودک در آموزش مهارت ‌های زندگی و در نتیجه لزوم تعهد آنها نسبت به مطالعه و افزایش آگاهی در زمینه مهارت های زندگی پرداخته شد.
در ادامه این جلسه مهندس محمد پورناصرانی با حضور در این کارگاه ضمن اظهار خرسندی از فعال بودن سرای محله معلم از روند برگزاری کارگاه های فوق دیدن کردند.
شهردار منطقه یک گفت: با توجه به اهمیت افزایش سطح آگاهی و نگرش والدین در آموزش مهارت زندگی شایسته است تمامی شهروندان حضوری فعال در این کلاس ها داشته باشند.