برگزاری همایش روز جهانی پیش‌گیری از کودک‌آزاری در گیلان

کودک‌آزاری

رشت رویایی- همایش روز جهانی پیشگیری از کودک‌آزاری روز چهارشنبه در سالن همایش‌های بهزیستی استان گیلان در رشت برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این همایش از سوی اداره بهزیستی و باهدف تلاش برای منع خشونت با کودکان با حضور جمعی از کارشناسان حوزه معاونت اجتماعی این اداره برگزار شد.

مدیر بهزیستی شهرستان رشت در این همایش گفت: زمانی که کودکی متولد می‌شود، ناتوان است و نیاز به احساس امنیت دارد که پدر و مادر بایستی این احساس امنیت را برای او ایجاد کنند.

ام‌البنین انساندوست افزود: والدین گاهی به دلایل مختلف به دلیل بی‌اطلاعی، احساس امنیت را از کودک می‌گیرند که بایستی هوشیار باشند.

او ادامه داد: والدین در برخی موارد به دلیل بی‌توجهی، فرزندان را باهم مقایسه می‌کنند که در شخصیت کودکان تأثیر گذار است.

مدیر بهزیستی شهرستان رشت گفت: کودکانی که دچار کودک‌آزاری می‌شوند ممکن است شخصت های ضداجتماعی شوند و بر جامعه آسیب برسانند.

او با اشاره به اقدامات بهزیستی برای پیشگیری از کودک‌آزاری گفت: از عموم مردم می‌خواهیم که در صورت مشاهده هرگونه کودک‌آزاری با ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس گیرند.

انساندوست طرح حمایتی کودک و خانواده را یکی از اقدامات بهزیستی نام برد و گفت: با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد بیش از یکصد کودک در رشت شناسایی که برای جلوگیری از کار این کودکان تلاش می‌شود.

کودک‌آزاری را می‌توان آسیب یا تهدید سلامت جسم و روان و یا سعادت و رفاه و بهزیستی کودک به‌دست والدین یا افرادی که نسبت به او مسئول هستند تعریف کرد.

۱۹ نوامبر مصادف با ۲۸ آبان ماه‌روز جهانی پیشگیری از کودک‌آزاری و منع خشونت با کودکان نامگذاری شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz