[su_frame align=”left”]نخستین همایش بزرگ اتیسم در رشت - محمدرضا پارسی[/su_frame]

رشت رویایی- مدیرکل بهزیستی گیلان از برگزاری هجدهمین همایش بازی‌های المپیک ویژه ایران از ۱۱ تا ۱۲ شهریور ماه جاری در شهر رشت خبر داد.

به گزارش فارس، محمدرضا پارسی صبح امروز در جلسه بهزیستی گیلان با اشاره به برگزاری هجدهمین همایش بازی‌های المپیک ویژه ایران در این شهر گفت: ورزش یکی از ابزارهای مهم در راستای توانمند کردن و اجتماعی‌سازی معلولان و کم توانان ذهنی است.

او به رشته‌های مختلف بازی‌های المپیک ویژه ایران اشاره کرد و افزود: بازی‌های المپیک در رشته‌های دوومیدانی، شنا، دوچرخه‌سواری و «فلوربال» در دو گروه دختران و پسران و دو رده سنی بالای ۱۰ سال برگزار می‌شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه ۴۵۰ نفر از مربیان، ورزشکاران و خانواده آنها در بازی‌های المپیک ویژه ایران حضور دارند، گفت: همایش بازی‌های المپیک ویژه ایران با حضور ۱۹۵ نفر ورزشکار سندروم دان، اتیسم و تمام کم توانان ذهنی برگزار می‌شود.

پارسی از حضور ۱۱ نماینده المپیک ویژه از نقاط مختلف کشور در رشت خبر داد و بیان کرد: هجدهمین همایش بازی‌های المپیک ویژه ایران در رشت با مشارکت کانون حمایت از فرزندان سندرم داون در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.

او همچنین گفت: هفدهمین همایش بازی‌های المپیک ویژه ایران در مرکز توانبخشی نمونه تهران برگزار شده است.