برگزاری هفته فرهنگی گیلان در باکو

رشت رویایی- رایزن فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان از برگزاری هفته فرهنگی گیلان در باکو خبر داد.

سیدابراهیم ابراهیم ظهر امروز در جلسه استانداری گیلان با اشاره به برگزاری برنامه‌های هفته فرهنگی در باکو، اظهار کرد: برگزاری برنامه‌های هفته فرهنگی گیلان در باکو موجب شکل‌گیری دیپلماسی عمومی می‌شود.

وی ایران و آذربایجان را دارای مناسبات و روابط سیاسی و فرهنگی دانست و تصریح کرد: مردم آذربایجان به مجسمه‌سازی، صنایع‌دستی و آموزش‌های دانشگاهی، موسیقی، شعر، زبان و ادبیات فارسی علاقه‌مند هستند.

استاندار گیلان نیز در جلسه مذکور با بیان اینکه اشتراک‌های مذهبی، دینی و تاریخی ایران و آذربایجان تمایلات توسعه مناسبات فرهنگی را افزایش می‌دهد، گفت: مسئولان آذربایجان خواستار برگزاری برنامه فرهنگی هفته گیلان رد باکو هستند.

محمدعلی نجفی تصریح کرد: به‌زودی هفته فرهنگی گیلان با حضور گروه‌های هنری، صنایع‌دستی، گردشگری و بخش خصوصی با همکاری سفارت و رایزن فرهنگی ایران در باکو برگزار می‌شود.

وی گسترش حجم مبادلات اقتصادی و فرهنگی بین ایران و آذربایجان را مهم دانست و خاطرنشان کرد: برای افزایش حجم مناسبات اقتصادی دو کشور باید اقدام‌های ویژه‌ای صورت گیرد.

استاندار گیلان از راه‌اندازی غرفه دائمی گیلان با هماهنگی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی این استان در کشور آذربایجان بر داد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz