[su_frame align=”left”]برگزاری نمایشگاه عکس و نشست عکاسی «پرتره و نتایج زمان معاصر در آن» در رشت[/su_frame]
رشت رویایی- نشست عکاسی «پرتره و نتایج زمان معاصر در آن» به همراه نمایشگاه عکس «پرتره در گذر زمان» برگزار می‌گردد.

محمد حسن‌پور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت از نشست عکاسی پرتره و نتایج زمان معاصر در آن، توسط انجمن عکاسان رشت و با حضور افشین میرزایی همراه با تجلیل از ٣ عکاس پیشکسوت در تاریخ ٣٠ مرداد ٩۵ از ساعت ١۶ تا ١٧:٣٠ در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء (ص) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت خبر داد.

همچنین نمایشگاه عکسی با عنوان  «پرتره در گذر زمان» به همت انجمن عکاسان رشت و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت در ساعت ١٨ عصر در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء (ص) رشت افتتاح می‌گردد. آثار ارائه شده در نمایشگاه شامل ۴٠ عکس پرتره با ابعاد ٣٠در ۴٠ از عکاسان شهر رشت در بازه زمانی ١٣٠٠ تا ١٣۵٧ شمسی می‌باشد که وضعیت و کیفیت متخصصانه ی پرتره طی این سال‌ها را نمایان می‌سازد.

عکاسی پرتره، شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از چهره انسان عکس‌برداری می‌شود و یکی از مشهورترین انواع عکاسی است که در بین عکاسان آماتور و حرفه‌ای انجام می‌شود. یک عکاس پرتره حرفه‌ای با استفاده از تکنیک‌های عکاسی مثل استفاده از نور، رنگ‌ها و ترکیب بندی، عکس‌های با کیفیتی می‌گیرد.

نمایشگاه عکس پرتره در گذر زمان از ٣٠ مرداد ٩۵ تا ۴ شهریور ٩۵ همه روزه از ساعت ٩ صبح تا ٢٠ در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء (ص) رشت، پذیرای علاقه‌مندان به هنر عکاسی خواهد بود.