برگزاری سومین جشنواره سنتی «حلوای ضیابری» در صومعه‌سرا

رشت رویایی- مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صومعه سرا گفت: سومین جشنواره سنتی «حلوای ضیابری» در آستانه سال نو در دهستان ضیابر این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش مهر، علیرضا مهرگان از برگزاری سومین جشنواره سنتی «حلوای ضیابری» در آستانه فرارسیدن سال نو در شهرستان صومعه سرا خبرداد.

او با بیان اینکه «حلوای ضیابری» یکی از شیرینی های سنتی شهرستان صومعه سرا با قدمت چند صد ساله است، اضافه کرد: یکی از برنامه های اداره میراث فرهنگ احیای سنت های قدیمی استان و شهرستان های گیلان است.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صومعه سرا با اشاره به اقدامات اولیه برای ثبت این شیرینی سنتی در لیست آثار ملی، مطرحکرد: تلاش ها برای ثبت این شیرینی سنتی با قدمت ۵۰۰ ساله ادامه دارد.

او در ادامه با بیان اینکه سومین جشنواره «حلوای ضیابری» ۱۷ اسفندماه جاری در دهستان ضیابر از توابع صومعه سرا برگزار می شود، اضافه کرد: مهم ترین برنامه این جشنواره همانند سال های گذشته شناسایی و احیای این سنت قدیمی که در حال فراموشی است می باشد.

مهرگان همچنین نوروزی خوانی، نمایش آیینی، اجرای موسیقی سنتی و پخت حلوای ضیابری در محل برگزاری جشنواره از جمله برنامه های این جشنواره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *