رشت رویایی- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از برگزاری جشنواره عکس های موبایلی با موضوع «تخلفات ترافیکی» با مشارکت سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت در این استان خبر داد.

به گزارش مهر، سرهنگ محمدرضا محمدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جشنواره عکس های موبایلی با موضوع «تخلفات رانندگی» در استان گیلان برگزار می شود.

او گفت: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند عکس های تهیه شده با موبایل خود را با موضوع احترام نگذاشتن به همه قوانین راهنمایی و رانندگی با اولویت بی توجهی به گذرگاه عابر پیاده توسط رانندگان و چراغ راهنمایی و رانندگی توسط عابران پیاده و رانندگان تمامی وسایل نقلیه موتوری و غیر موتوری، پرتاب زباله از خودرو توسط راننده و سرنشینان، عدم استفاده از پل عابر پیاده و پارک های دوبله، پارک در پیاده رو، حمل بارهای نامتعارف توسط وسایل نقلیه و سایر موارد را به آدرسی که متعاقبا اعلام می شود ارسال کنند.

رئیس پلیس راهور گیلان گفت: این جشنواره با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برگزار می شود.

سرهنگ محمدی هدف از برگزاری این جشنواره را افزایش مشارکت شهروندان در ارتقای بیشتر سطح فرهنگ ترافیک شهروندی و فرهنگ سازی در بین مردم برای توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی و همچنین موضوع ترافیک با استفاده از هنر عکاسی اعلام کرد.

او گفت: به عکس های برتر پس از بررسی و داوری توسط کارشناسان و داوران برجسته، لوح تقدیر و جوایز نفیسی اعطا می شود.