برگزاری جشنواره ادبی-آئینی «زبان مادری» در گیلان

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

رشت رویایی- مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان از برگزاری جشنواره ادبی- آئینی «زبان مادری» در مراکز ۳۱ گانه کانون در سراسر استان خبر داد.

علی پورحسن با اشاره به آغاز فصل تابستان و شروع فعالیت‌های تابستانه کانون همزمان با این فصل اظهار کرد: کشف و پرورش استعدادهای فکری و ذوقی کودکان و نوجوانان و ارائه خدمات فرهنگی به تمامی مخاطبان از رسالت‌های کانون پرورش فکری است.

او افزود: همزمان با آغاز فعالیت‌های تابستانی کانون در گیلان، برنامه‌های فرهنگی، ادبی، هنری، علمی و اسلامی با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی در تابستان پیش رو برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان ادامه داد: شرکت فعال در جشنواره‌های رضوی، علمی و جشنواره عکس کودک و همچنین برگزاری جشنواره بازی‌ها و آیین‌های بومی- محلی از برنامه‌های مراکز ۳۱ گانه کانون در تابستان جاری است.

پورحسن همچنین برگزاری جشنواره نمایش عروسکی، برگزاری کنسرت موسیقی کودک و حضور فعال در طرح «دوستی با دریا» را از جمله برنامه‌هایی دانست که با همراهی دیگر دستگاه‌ها به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

او در ادامه از برگزاری همایش ادبی- آیینی «زبان مادری» خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی برای اردوهای شهری، استانی و فرا استانی نیز از جمله فعالیت‌هایی است که اعضای کانون در سراسر استان می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان افزود: کارگاه‌های ویژه و شهریه‌ای کانون گیلان نیز از تنوع خوبی برخوردار است و کلاس‌هایی از جمله آموزش نجوم، رباتیک، محاسبه‌ذهنی، عکاسی، زیست‌شناسی، انیمیشن و بازیگری نیز در تابستان جاری برگزار می‌شود.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در ۳۱ مرکز فرهنگی هنری ثابت، یک کتابخانه سیار در شهرستان آستارا، چهار کتابخانه پستی شهرهای تالش، آستارا، رشت و لاهیجان و یک مرکز فرهنگی هنری فراگیر (ویژه مخاطبان دارای نیازهای خاص) به ارائه خدمات می‌پردازد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz