[su_frame align=”center”]نظام پزشکی[/su_frame]

رشت رویایی- رئیس هیات اجرایی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی گفت: این انتخابات از صبح امروز با رقابت ۵۱۷۶ نفر در ۲۰۰ شهر در حال برگزاری است و تا ساعت ۲۰ ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، محمد آقاجانی گفت: هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی برای اولین بار هم به صورت حضوری در ۲۰۰ حوزه اخذ رأی و هم به صورت الکترونیک برگزار می شود.

او گفت: انتخابات نظام پزشکی در شش گروه مجزا شامل گروه های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مامایی، علوم آزمایشگاهی و لیسانسه های پروانه دار برگزار می شود و در هر شهر اعضای هیات مدیره نظام پزشکی از این گروه ها انتخاب می شوند.

آقاجانی گفت: اعضای هیات مدیره نظام پزشکی در شهرهایی که بیش از ۵۰۰ عضو نظام پزشکی دارند، ۱۷ نفر و در شهرهایی که کمتر از این میزان عضو سازمان نظام پزشکی دارند، ۱۱ نفر است.

رئیس هیات اجرایی نظام پزشکی گفت: حدود ۲۵۰ هزار نفرعضو سازمان نظام پزشکی هستند که حق رأی دادند دارند و ۵۱۷۶ نفر نیز کاندیداهای تایید صلاحیت شده این انتخابات هستند که برای عضویت در هیات مدیره های نظام پزشکی شهرهای مختلف رقابت می کنند.

او گفت: در این دوره از انتخابات نظام پزشکی برای اولین بار روش الکترونیک رأی گیری نیز وجود دارد و اعضای این سازمان می توانند با ارسال کد ملی خود از طریق موبایل به شماره ۲۰۰۰۱۹۰، کد امنیتی ۱۲ رقمی اختصاصی را برای شرکت در این انتخابات دریافت کنند و با استفاده از این کد می توانند با وارد شدن به سامانه انتخابات در مدت سه دقیقه رأی خود را به صورت الکترونیک بدهند.

آقاجانی اضافه کرد: اعضای سازمان نظام پزشکی در صورتی که پرسشی داشته باشند می توانند طی تماس با شماره تلفن ۸۱۴۵۴۷۰۰ تا ساعت ۲۰ امروز، پاسخ خود را دریافت کنند.

او گفت: استقبال جامعه پزشکی از انتخابات این دوره مناسب بوده است و از صبح امروز تاکنون بیش از ۱۱۰۰ نفر به صورت حضوری و بیش از ۴۲۰۰ نفر به صورت الکترونیک رأی داده اند.

رئیس هیات اجرایی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی گفت: نتایج این انتخابات فردا اعلام می شود وتلاش می شود و روند برگزاری انتخابات شورای عالی نظام پزشکی و رئیس کل این سازمان به گونه ای انجام شود که در روز پزشک که اول شهریور است، رئیس کل جدید این سازمان، حکم خود را از دست رئیس جمهوری دریافت کند.

او گفت: نمایندگان هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی نیز در تمام شعب اخذ رأی و روند برگزاری الکترونیک نظارت دارند و هر گونه تخلف احتمالی به سرعت رسیدگی می شود ولی تاکنون تخلف خاصی در روند برگزاری انتخابات نبوده است.