رشت رویایی- مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از برگزاری اجلاسیه شهدای فرهنگی در راستای نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان با سخنرانی وزیر آموزش و پرورش در این استان خبر داد.

[su_frame align=”left”]مهدی حاجتی[/su_frame]

مهدی حاجتی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک روز ارتش و گرامیداشت یاد شهدا اظهار کرد: در آستانه هفته معلم اجلاسیه شهدای فرهنگی گیلان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اجلاسیه مذکور با سخنرانی علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در ۱۱ اردیبهشت امسال برگزار می‌شود، افزود: اجلاسیه فرهنگیان برای برگزاری نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه قبل از برگزاری کنگره مذکور اجلاسیه فرهنگیان برگزار می‌شود، تصریح کرد: نخستین برنامه کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان برگزاری اجلاسیه شهدای فرهنگی استان است.

حاجتی حضور ۴ هزار و ۲۰۰ نفر از خانواده جانبازان، ایثارگران و شهدای فرهنگی گیلان را از ویژگی اجلاسیه مذکور عنوان کرد و گفت: در اجلاسیه فرهنگیان چهار عنوان کتاب از جمله وصیت‌نامه شهدا و دل‌نوشته دانش‌آموزان در سفر راهیان نور رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه پوستر ویژه اجلاسیه فرهنگیان نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان آماده چاپ است، خاطرنشان کرد: پوستر مذکور در اجلاسیه نصب می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان یادآور شد: اجرای سرود با موضوع معلم و شهید توسط دانش‌آموزان در روز اجلاسیه فرهنگیان از دیگر برنامه‌ها است.

حاجتی طراحی هفت عنوان مسابقه در زمینه‌های نقاشی، وبلاگ‌نویسی، هنرهای تجسمی و … را از دیگر برنامه‌های اجلاسیه مذکور خواند و اظهار کرد: تاکنون ۵۰۰ یادواره شهدای دانش‌آموزی در مدارسی که به نام شهدای دانش‌آموز و فرهنگی مزین شده، برگزار شده است.