چادر

برپایی چادر مسافرتی در گیلان ممنوع

رشت رویایی- برپایی چادرهای مسافرتی در گیلان توسط گردشگران ممنوع شد.

رضا علیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان عصر چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه گیلان دارای ۲۳۳ واحد فعال پذیرایی است، افزود: تاسیسات گردشگری این استان طی چهار سال گذشته رشد چشمگیری داشته بطوریکه ظرفیت موجود در واحدهای اقامتی به بالغ بر ۲۲ هزار تخت رسیده است.

وی کیفیت‌بخشی به خدمات گردشگری و مقابله با مراکز اقامتی غیرمجاز را دو اولویت این اداره کل در راستای حمایت از مراکز رسمی اقامتی استان عنوان کرد و گفت: ممنوعیت برپایی چادرهای مسافرتی و برخورد با مراکز اقامتی غیرمجاز به منظور پیشگیری از تبعات نامطلوب اجتماعی و زیست‌محیطی انجام می‌شود.

علیزاده با قدردانی از تلاش و تعامل نیروی انتظامی در راستای برقراری امنیت در استان ادامه داد: بی‌شک وجود امنیت یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی است که انگیزه سفر به گیلان را تقویت کرده است.

وی فراهم نمودن زیرساخت‌هایی از جمله راه‌آهن، جاده‌های ایمن، اماکن تفریحی، اقامتی و … را از جمله نیازهای استان برای تقویت حوزه گردشگری ذکر و اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش‌های بی وقفه نیروی انتظامی، علیرغم حجم بالای مسافران، شاهد کمترین حوادث در استان بوده‌ایم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz