با همکاری شهرداری رشت و سازمان مدیریت نظام پرستاری انجام شد:
برپایی ایستگاه سلامت در بافت مرکزی رشت

رشت رویایی- همزمان با اربعین حسینی شهرداری رشت برای دومین سال با همکاری سازمان مدیریت نظام پرستاری اقدام به برپایی ایستگاه سلامت در بافت مرکزی شهر رشت نمود.

برپایی ایستگاه سلامت در بافت مرکزی رشت

مدیر سلامت و رفع تخلفات شهری شهرداری رشت هدف از برگزاری ایستگاه‌های سلامت در سطح شهر و خانه‌های سلامت را حساس سازی شهروندان نسبت به موضوع سلامت شهر و شهروندی، دانست و گفت: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در راستای ارتقای سلامت و تأکید بر اصلاح روش‌های زندگی برای تأمین سلامتی مردم، از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه سلامت و رفع تخلفات شهری شهرداری رشت است.

راه‌اندازی ایستگاه‌های سلامت در محلات محروم و کمتربرخوردار

طیبه بینا در راستای معرفی دستاوردهای حوزه سلامت شهرداری رشت، افزود: جلب مشارکت‌های مردمی و همکاری‌های عمومی در راستای ارتقای سطح سلامت شهر و شهروندان، جلب حمایت سیاست گذاران و مدیران ارشد در پشتیبانی از برنامه‌های سلامت، جلب مشارکت‌های سازمان‌های غیردولتی و مردم نهاد و خیریه‌های فعال در حوزه سلامت از دیگر برنامه‌ها و اهداف این حوزه جهت ارتقای سلامت شهر و شهروندان و توسعه همکاری‌های بین بخشی و جلب مشارکت سازمان‌های خارج شهرداری از اهداف برنامه‌های ایستگاه سلامت شهرداری رشت به شمار می‌رود.

او ادامه داد: راه اندازی ایستگاه‌های سلامت در محلات محروم و کمتر برخوردار را از دیگر برنامه‌های شهرداری رشت است.

مدیر سلامت و رفع تخلفات شهروندی شهرداری رشت گفت: این ایستگاه‌ها با رویکرد توجه ویژه به ارتقای سلامت افراد آسیب پذیر جامعه به ارائه خدمات سلامت محور، مشاوره‌های پزشکی، روانشناسی و تغذیه، غربالگری دیابت، فشارخون و BMI و توزیع اقلام آموزشی در بین شهروندان می‌پردازند.

برپایی ایستگاه سلامت در بافت مرکزی رشت

افزایش سواد و آگاهی مردم در زمینه خودمراقبتی با برپایی ایستگاه سلامت

همچنین، طاهره زاهد صفت رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری رشت و رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور با قدردانی از همراهی و همکاری شهرداری رشت در برپایی ایستگاه سلامت شهروندی اذعان داشت: امروز ایستگاه سلامت با حضور فعال و پرشور کارشناسان و دانشجویان پرستار در راستای سنجش فشار و قند خون با ارائه مشاوره‌های خود مراقبتی شهروندان برگزارشده است.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری رشت با اشاره به فعالیت ۴ غرفه در این ایستگاه اذعان داشت: در ایستگاه سلامت ۲ غرفه ویژه خدمات‌دهی به آقایان و بانوان و یک غرفه جهت ارائه نقاشی از سوی کودکان و یک غرفه محیط‌زیست با همکاری ۲۵ نفر از کارشناسان. و دانشجویان پرستاری وجود دارد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری رشت با اشاره به فعالیت ۴ غرفه در این ایستگاه ادامه داد: در ایستگاه سلامت ۲ غرفه ویژه خدمات‌دهی به آقایان و بانوان و یک غرفه جهت ارائه نقاشی از سوی کودکان و یک غرفه محیط‌زیست با همکاری ۲۵ نفر از کارشناسان. و دانشجویان پرستاری وجود دارد.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور هدف از برپایی ایستگاه سلامت را افزایش سواد و آگاهی مردم درزمینه خود مراقبتی دانست و گفت: در شرایط کنونی با توجه به پیشرفت تکنولوژی نیازمند فرهنگ‌سازی و بازنگری در سطح زندگی مردم هستیم تا بدین ترتیب شهروندان با مقدم دانستن پیشگیری بر درمان از شر بیماری‌های ایمن باشند.

او افزود: مدیران ارشد استانی و شهری می‌توانند ضمن تأمین منابع مالی و امکانات و تسهیلات و نیز با همراهی نیروی انسانی همراه با سازمان نظام پرستاری استان گامی مهم در ارتقا سواد بهداشتی شهروندان بردارند.

برپایی ایستگاه سلامت در بافت مرکزی رشت

ترغیب شهروندان در اهمیت دادن به سلامت فردی

زهرا ذاکری مسئول روابط عمومی هیئت مدیره نظام پرستاری رشت نیز با اشاره به استقبال شهروندان از غرفه سلامت گفت: ازآنجایی‌که خود مراقبتی هدف اصلی برپایی این غرفه‌ها بوده این سازمان سعی کرد تا ضمن سنجش فشار و قند خون شهروندان با ارائه پمفلت های بهداشتی گامی درزمینه ارتقا سواد بهداشتی شهروندان بردارد.

او ترغیب شهروندان در اهمیت دادن به‌سلامت فردی را هدف اصلی ایستگاه سلامت خواند و یادآور شد: در این ایستگاه سعی شده تا با افزایش حساسیت شهروندان درزمینه سنجش قند و فشارخون از ابتلا آنان به بیماری دیابت و فشارخون جلوگیری شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz