[su_frame align=”left”]هوادار ملوان[/su_frame]

رشت رویایی- ملوان بندرانزلی در هفته ششم صدرنشین رقابت‌های فوتبال دسته اول کشور (لیگ آزادگان) را در انزلی با شکست بدرقه کرد و دیگر نماینده فوتبال گیلان، سپیدرود رشت، با یک امتیاز بازی خارج از خانه خود را به پایان رساند.

به گزارش رشت رویایی، هفته ششم رقابت‌های فوتبال دسته اول کشور در حالی برگزار شد که ملوان در ورزشگاه خانگی خود به مصاف صدرنشین لیگ آزادگان اکسین البرز رفت و با یک گل حریف سرسخت خود را بدرقه کرد.

در ابتدای این مسابقه به دلیل ناهماهنگی دروازه‌بان و مدافعین ملوان نزدیک بود اسماعیل فرهادی مهاجم اکسین گل زودهنگامی را به ثمر برساند اما مدافع ملوان دروازه بدون دروازه‌بان این تیم را نجات داد. در ادامه ملوان حلقه محاصره را تنگ‌تر کرد و با شوت‌های از راه دور دروازه حریف را با خطرات جدی تهدید کرد. دقیقه ۸۴ شاهین ثاقبی جدی‌ترین موقعیت بازی را بر سر اشتباه مدافعین اکسین در موقعیت تک به تک قرار گرفت با بی‌دقتی به بیرون زد تا ملوان در آستانه یک تساوی دیگر قرار بگیرد.

اما در حالیکه دو دقیقه مانده به پایان وقت قانونی، این دیدار با نتیجه بدون گل دنبال می‌شد حسین شنانی با یک شوت زیبا موقعیتی را که در اثر دفع ناقص دروازه‌بان اکسین پیش‌آمده بود تبدیل به گل کرد تا ملوان ۳ امتیاز شیرین را از یک بازی خانگی به‌دست آورد. هرچند این باخت اکسین را از صدر جدول تکان نداد اما ملوان را با ۱۱ امتیاز با یک پله صعود به رده ششم برد.

در دیگر بازی، تیم فوتبال سپیدرود رشت که میهمان پارس جنوبی تیم رده دوم جدول بود توانست با یک امتیاز مهم به رشت برگردد.

پارس جنوبی جم تا قبل از این دیدار از ۵ بازی گذشته خود دارای ۱۱ امتیاز و در رده دوم جدول جا خوش کرده بود و آمده بود با پیروزی در این بازی و توقف یا شکست اکسین در انزلی در برابر ملوان، به صدر جدول بیاید که این گونه نشد و با کسب یک امتیاز از این دیدار در پایان هفته ششم ۱۲ امتیازی شد.

در دقیقه ۶۰ این بازی کرنر خطرناک میلاد پورمحسن را سهیل حق‌شناس با پاس رو به عقب برای میلاد قربان‌زاده موقعیت مناسبی ایجاد کرد تا این بازیکن با شوت زیبایی از پشت محوطه جریمه گل اول بازی را به ثمر برساند. اما ۴ دقیقه بعد داور بازی برای تیم میزبان پنالتی اعلام کرد تا امید سینک گل تساوی این دیدار را به ثمر برساند.

سپیدرود که پیش از این بازی در رتبه چهارم جدول قرار داشت با این توقف پارس جنوبی یک پله سقوط کرد و با ۱۱ امتیاز و به حکم تفاضل گل کمتر پایین‌تر از آلومینیوم اراک قرار گرفت.