[su_frame align=”center”]دیدار تیم‌های سپیدرود رشت و خونه‌به‌خونه - شهریور ۱۳۹۵[/su_frame]

رشت رویایی- سهم نمایندگان فوتبال گیلان از هفته هفتم در چارچوب رقابت‌های دسته یک لیگ آزادگان یک برد و یک باخت بود.

به گزارش رشت رویایی، تیم فوتبال سپیدرود رشت که عصر امروز در یک روز بارانی در خانه خود میزبان تیم آلومینیوم اراک بود، موفق شد با یک گل تیم رده چهارم جدول را بدرقه کند.

این بازی بین دو تیم چهارم و پنجم جدول در حالی برگزار شد که بیش از ۶ هزار نفر در هوای بارانی رشت تماشاگر این بازی بودند.

نخستین موقعیت بازی توسط بازیکنان آلومینیوم اراک روی یک ضربه ایستگاهی به دست آمد که سید محمد حسینی دروازه‌بان سپیدرود این توپ را راهی کرنر کرد. در ادامه نیز مهاجمان آلومینیوم از غفلت مدافعان سپیدرود و اشتباهی که در آفسایدگیری داشتند صاحب یک موقعیت تک به تک شدند که این توپ را هم دروازه‌بان سپیدرود دفع کرد.

بعد از آن بود که سپیدرود خود را به تیم اراکی تحمیل کرد و توانست توپ و میدان را به دست گیرد و در دقیقه ۱۹ توسط میلاد قربان زاده دروازه میهمان خود را باز کند. میلاد قربانزاده از نیمه‌های زمین سانتر کات‌داری داشت که با اشتباه دروازه‌بان آلومینیوم و بدون دخالت بازیکنان وارد دروازه این تیم شد. دقیقه ۲۶ احسان فردوسی می‌توانست برای بار دوم در یک موقعیت مناسب دروازه آلومینیوم را باز کند که با رشادت دروازه تیم اراک این فرصت از سپیدرود گرفته شد.

اما این بازی خالی از جنجال هم نبود و در دقیقه ۳۴ به خاطر درگیری فیزیکی حسین کعبی با بازیکن حریف، وقفه‌ای چند دقیقه‌ای در بازی ایجاد شد. در یک صحنه در حالیکه دو بازیکن برای تصاحب توپ به هوا پریدند، شاهین حاج‌بابایی داور دیدار خطای بازیکن آلومینیوم را اعلام کرد اما در ادامه حسین کعبی با بازیکن حریف به درگیری فیزیکی پرداخت که باعث شد بازیکنان و مربیان دو تیم وارد زمین شوند و چند دقیقه‌ای این بازی شاهد حواشی و جنجال شود. سرمربی تیم آلومینیوم اراک، داوود مهابادی در اعتراض به تصمیم داور به دلیل اینکه کعبی را از زمین اخراج نکرد، قصد داشت تیمش را از زمین بیرون بکشد اما که داور بازی به مسئولان تیم آلومینیوم اراک اعلام کرد در صورتیکه بازیکنان تیم آلومینیوم به زمین برنگردند سوت پایان بازی را می‌زند.

در وقت‌های اضافه نیمه اول پاس در عمق احسان عبدی و فرار حسین کعبی می‌توانست گل دوم سپیدرود را به ثمر برساند که خروج رسول حسینی در واپسین لحظات مانع از گل زنی کعبی شد.

نیمه دوم هم شاهد بازی پایاپای دو تیم بودیم و موقعیت‌های روی دروازه‌های هر یک از تیم‌ها ایجاد شد. دقیقه کاپیتان حق‌شناس روی سانتر دقیق حسین کعبی صاحب موقعیت مناسبی شد که داور بازی خطای او را روی دروازه‌بان اعلام کرد. در دقیقه ۶۳ نیز کاپیتان سپیدرود می‌توانست روی یک ضربه کرنر گل دوم را به ثمر برساند که ضربه سرش با فاصله کمی به بیرون رفت. در ۲۰ دقیقه‌ی پایانی تعویض‌های نظرمحمدی توانست نبض بازی را ازآنِ این تیم کند و بازیکنان سپیدرود با میدان‌داری موجب خنثی کردن حملات حریف شوند تا در نهایت این دیدار با همان تک گل نیمه نخست به پایان برسد.

تیم سپیدرود که پیش از این بازی در رده پنجم جدول بود توانست با کسب ۳ امتیاز شیرین این دیدار با ۱۴ امتیاز و با اختلاف یک امتیازی از صدر جدول در رتبه سوم قرار گیرد.

اما تیم ملوان بندرانزلی که این هفته در سیرجان میهمان گل‌گهر رتبه دومی جدول بود با نمایش خوبی نداشت و با شکست سه بر یک این بازی را به پایان رساند.

ملوان که پیش از این بازی با ۱۱ امتیاز از ۶ بازی در رتبه ششم قرار داشت در حالی به مصاف گل‌گهر رفت که تا کنون در بازی خارج از خانه به پیروزی نرسیده بود. تیم مایلی کهن در برابر تیمی قرار گرفت که روی نیمکت خود وینگو بگوویچ را به عنوان سرمربی داشت.

برخلاف انتظار گل‌گلهر توانست در یک بازی یک‌طرفه در دقیقه ۲۴ با گل مهرداد آوخ جلو بیافتد و با پیروزی به رختکن برود. در نیمه دوم هم روند گل‌زنی شاگردان بگوویچ ادامه داشت و تیم میزبان تواسنت در دقایق ۵۶ و ۶۸ توسط حسین امامیان و اکبر صغیری با سه گل پیش بیافتد. در دقایق پایانی نیز محمد بختیاری توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند.

ملوان با این شکست ۱۱ امتیازی باقی ماند و به رتبه هشتم جدول سقوط کرد.