رشت رویایی- معاون اجتماعی پلیس گیلان گفت: با هماهنگی دادستان استان یک شعبه ویژه برای برخورد قاطع با روزه‌خواری و هنجارشکنان در ماه مبارک رمضان در دادگستری دایر شده است.

[su_frame align=”left”]برخورد با روزه‌خواری[/su_frame]

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان، در آستانه ماه مبارک رمضان توجه بیشتر مدیران، متصدیان، شاغلان واحدهای صنفی و اماکن عمومی و شهروندان را به رعایت شئونات اسلامی خواستار شد و گفت: ماه رمضان، ماه ضیافت الهی، ماه عبادت و ارائه خدمات مضاعف به مردم است.

سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه، با بیان اینکه پلیس افتخار دارد تا با ارائه خدمات مضاعف به مردم دین‌مدار از ماه ضیافت الهی بیشترین بهره را ببرد، گفت: حفظ ارزش‌های اسلامی قوام دهنده جامعه و بیانگر قداست بخشیدن به خون مطهر شهداء است لذا در ماه مبارک رمضان اول تذکر لسانی و در صورت تکرار و اصرار جرم، برخورد قانونی با هنجارشکنان در دستور کار پلیس قرار خواهد گرفت.

معاون اجتماعی پلیس گیلان در ادامه با اشاره به فعالیت واحدهای صنفی در ماه رمضان، گفت: کلیه متصدیان مراکز پذیرائی اعم از مراکز پذیرایی درون‌شهری و بین‌راهی که قصد ارائه خدمات در طول روز را دارند می‌بایست مجوز لازم را از اداره نظارت براماکن عمومی اخذ نمایند.

سرهنگ خیرخواه با تاکید بر اینکه در ماه مبارک رمضان بیشتر به رستوران‌های خارج از شهر و مسافرخانه‌ها و مهانپذیرهایی که دارای مسافر باشند مجوز فعالیت داده می‌شود و پخت غذا نباید در دید عموم باشد، گفت: اولویت اعطاء مجوز فعالیت در ماه مبارک رمضان با رستوران‌هایی است که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری فعالیت کرده و مالکان رستوران‌ها نیز باید با نصب اطلاعیه، اعلام نمایند که مجوز فعالیت فقط برای ارائه خدمات به گردشگران می‌باشد.

او همچنین گفت: با هماهنگی دادستان استان یک شعبه ویژه برای برخورد قاطع با روزه‌خواری و متظاهرین به روزه‌خواری و هنجارشکنان در این ماه در دادگستری دایر شده است.

معاون اجتماعی پلیس گیلان با بیان اینکه اینکه رستوران‌هایی که مجوز فعالیت در ماه رمضان را دارند نباید طوری برنامه‌ریزی نمایند که محل سرو غذا در منظر دید عموم باشد، گفت: برخورد با هنجارشکنان و بدحجابان و افرادی که در خودروها و مکان‌های عمومی اقدام به استعمال دخانیات می‌کنند در اولویت کار پلیس قرار دارد.

سرهنگ خیرخواه خواستار رعایت موازین شرعی از سوی مالکان صنوف تغذیه شد و گفت: مراکز پذیرایی مستقر در داخل مراکز اقامتی نیزصرفا مجاز به ارائه خدمات به مسافران این واحدها می‌باشند.

معاون اجتماعی پلیس گیلان در پایان از مردم استان خواست در صورت مشاهده تخلف مراتب را بلافاصله از طریق شماره تلفن ۱۱۰ و یا ۲۱۸۳۴۸۴ ستاد خبری اداره نظارت بر اماکن عمومی اطلاع داده تا در کوتاه‌ترین زمان مورد رسیدگی قرار گیرد.

ایلنا