رشت رویایی- سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به امدادرسانی به ۶۰ هزار مسافر نوروزی، گفت: طی این مدت حدود ۲ هزار مصدوم توسط نیروهای هلال‌احمر به مراکز درمانی منتقل شدند.

سید مصطفی مرتضوی در رابطه با مهم‌ترین حوادث جاده‌ای شب و روز گذشته اظهار داشت: واژگونی پژو ۲۰۶ ساعت ۲۱ و ۳۸ دقیقه شب گذشته در کیلومتر دو راهی پیش‌قلعه ـ دربند در خراسان شمالی، سبب حادثه دیدن ۶ مسافر شد و همه حادثه‌دیدگان توسط نیروهای هلال‌احمر به نزدیک‌ترین مرکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: برخورد سواری پژو پارس با پژو ۴۰۵ در محور برازجان ـ سراشوند در بوشهر جان ۴ مسافر را گرفت. مصدومان این حادثه نیز به نزدیک‌ترین مرکز درمانی انتقال یافتند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به روند امدادرسانی به مسافران نوروزی، عنوان کرد: از ۲۵ اسفند تاکنون بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ مأموریت امدادی انجام گرفته که در قالب آن ۶۰ هزار مسافر امدادرسانی شده‌اند.

مرتضوی از نجات ۳ هزار مسافر از مرگ حتمی توسط نیروهای امدادی خبر داد و اعلام کرد: طی این مدت ۳۳۵ مورد عملیات رهاسازی انجام گرفته و بیش از هزار و ۹۰۰ نفر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

وی ادامه داد: بیش از ۲۵ هزار مسافر نوروزی، خدمات سرپایی درمان دریافت کرده و ۲ هزار نیز اسکان اضطراری شده‌اند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به اسکان موقت نوروزی ۳۹ مسافر، خاطرنشان کرد: فقط در یازدهم فروردین حدود ۲ هزار نفر امدادرسانی شده و ۱۲۳ مسافر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.