استاندارگیلان:
برخورد با دانه درشت‌های پدیده قاچاق به شدت پیگیری می‌شود

محمدعلی نجفی

رشت رویایی- استاندار در کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان که با حضور معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور برگزار شد،گفت: اندیشه برخورد با دانه‌درشت‌های پدیده قاچاق در استان به‌شدت پیگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان دکتر محمدعلی نجفی در این نشست با تسلیت به خانواده زائران کشته‌شده در حادثه عراق و حادثه تلخ قطار زائران مشهد مقدس، یاد و خاطره شهیدان انقلاب، دفاع مقدس و شهیدان راه ایثار و مقاومت برای حفاظت از کیان مملکت اسلامی، خاصه شهیدان اخیر در مناطق جنگ علیه نیروهای تکفیری داعش را گرامی داشت و گفت: همه ما وظیفه‌داریم همواره یاد شهیدان را زنده نگه داریم.

او گفت: موضوع تلخ حادثه قطار مسافرین مشهد مقدس با دستور اکید ریاست جمهوری و پیگیری مجدانه معاون اول ایشان در حال بررسی است و یقیناً با مسببین حادثه برخورد جدی خواهد شد.

دکتر نجفی با اشاره به حادثه شهادت زائران ایرانی در حادثه تروریستی اخیر در عراق گفت: اگر شهدای این حادثه از استان بودند همانند شهدای فاجعه منا نسبت به سرکشی از آنان و پیگیری مشکلات و مسائل شان اقدام شود.
استاندار گیلان در بخش دیگر سخنانش، درزمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تشکر از تعامل خوب سازمان‌های مرتبط گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری قاچاق پدیده‌ی مخربی است که باید با آن برخورد شود.

او تأکید کرد: دولت با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب حساسیت ویژه‌ای در مبارزه با قاچاق کالا و ارز دارد.

دکتر نجفی ادامه داد: با توجه به همکاری خوب نهادهای مختلف در کشور، قاچاق کالا به نصف کاهش‌یافته است اما باید برای شکوفایی اقتصادی برای مبارزه با این پدیده مخرب بیشتر تلاش کنیم.

استاندار گیلان بابیان اینکه قاچاق کالا به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ضربه می‌زند،گفت: برون‌نگر  بودن اقتصاد مقاومتی به معنی واردات  صرف و بی‌رویه کالای خارجی نیست بلکه سیاست‌گذاری  برای ورود تکنولوژی روز موردنیاز در کشور است  و دولت هم در همین راستا قدم بر می‌دارد.

او اضافه کرد: برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز زیرساخت‌های لازم در مرزها و گمرک در حال تقویت است.

دکتر محمدعلی نجفی گفت:  برخی کالا و ارزاق صرفاً کالای تحت عنوان سوغات سفر برای خانواده‌هاست و با دقت نظر ویژه، افراد سوءاستفاده گر و کاسب‌کار از مسافرین و گردشگران تفکیک می‌شوند.

او همچنین گفت: سازمان‌های بازرسی و امنیتی و ادارات کل مرتبط با این حوزه هم در استان در این زمینه دقت نظر دارند و با افرادی که سازماندهی‌شده  نسبت به ورود کالای قاچاق اقدام می‌کنند برخورد می‌شود.

دکتر نجفی اضافه کرد: اندیشه برخورد با دانه‌درشت‌های پدیده قاچاق در استان به‌شدت پیگیری می‌شود.

استاندار گیلان در پایان از تلاش همه سازمان‌های دخیل در این امر تشکر و ابراز امیدواری کرد با توجه به عزم جدی برای جلوگیری از پدیده قاچاق، در آینده نزدیک بتوانیم گام‌های بلندتری نسبت به گذشته برداریم.

او بابیان اینکه هیچ نوع سهل‌انگاری در خصوص مبارزه با قاچاق کالا پذیرفتنی نیست،گفت: استفاده از فنون و دانش روز دنیا در راستای مقابله با این پدیده شوم باید مورداستفاده قرار گیرد.

دکتر نجفی گفت: در مناطق مرزی و گمرکی گیلان حساسیت ویژه‌ای در مبارزه با قاچاق وجود دارد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz