جبار کوچکی نژاد در دیدار شهرداری منطقه دو:
برای وصول مطالبات شهرداری از اهرم های نظارتی خود در مجلس استفاده می کنیم

جبار و عاطفی

رشت رویایی- جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با حضور در شهرداری منطقه دو با مرتضی عاطفی دیدار کرد.

جبار کوچکی نژاد با قدردانی از تلاش های شهردار منطقه‌ دو و همکارانش گفت: با توجه به تجربه خوبی که در مدیریت در سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت و دیگر حوزه های شهرداری داشتید و نگاه فرهنگی که درفعالیت های خود دارید امیدوارم بتوانید کارهای ماندگار و نام نیکی از خود به جا بگذارید.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لیست منتشر شده بدهکاران در رسانه ها توسط شهردار رشت برای هرگونه همکاری اعلام آمادگی کرد و گفت: برای وصول مطالبات شهرداری که حق و حقوق مردم شریف شهر رشت است ما هم از اهرم های نظارتی خود در مجلس و کمیسیون اصل نود و سازمان دیوان محاسبات استفاده می کنیم و به شهرداری رشت در این زمینه و مبارزه با مفاسد اقتصادی که تاکید و نگرانی همیشگی مقام معظم رهبری بوده کمک خواهیم کرد.

رییس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجلس شورای اسلامی با تاکید بر احیای بافت های فرسوده و استفاده بهینه از این بافت ها در جهت یادآوری و زنده نگهداشتن تاریخ شهر رشت که قدمتی با پیشینه ارزشمند تاریخی دارد خطاب به شهردار منطقه‌ دو گفت: ما برای تامین اعتبار طرح های موجود حاضریم در تهران با جلسات مدون سازمان های مربوطه به خصوص سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدامات لازم را انجام دهیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق مجلس و برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نگرانی های موجود در خصوص پرسنل و معیشت کارکنان و کارگران شهرداری گفت: با ارایه لوایح موجود سعی در ارتقای حقوق به صورت عادلانه و هدفمند داریم که کارکنان ما از حداقل ها بهره مند شوند و تبعیضی بین برخی از مدیران و کارکنان نباشد و این بحثی که اخیرا موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب در خصوص حقوق های نجومی هم شده است برطرف شود.

جبار کوچکی نژاد در این نشست به سوال خود از وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص حقوق های نجومی اشاره کرد و گفت: هفته‌ گذشته طیب نیا با حضور در مجلس به سوالات بنده پاسخ داد که برای ما و دیگر نمایندگان قانع کننده نبود و ما تا شفاف سازی و ارایه پاسخ قانع کننده از سوی مسؤولان دولتی به ما و مردم به سوالات خود در قالب طرح سوال، تذکر و حتی استیضاح پیش می رویم.

در این دیدار شهردار منطقه‌ دو رشت نیز با ارائه گزارشی از وضعیت موجود در شهرداری منطقه دو گفت: با توجه به اینکه منطقه دو در گذشته و قبل از اضافه شدن دو منطقه ی دیگر در شهرداری رشت دارای وسعت زیادی بود، امروز بیش از ۹۰ درصد بافت فرسوده در منطقه دو قراردارد .

عاطفی بابیان فعالیت های عمرانی، زیربنایی و فرهنگی در منطقه دو گفت: با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در حال ترمیم و بازسازی برخی از بناهای تاریخی محدوده منطقه دو، همانند بازسازی مقبره دکتر حشمت که از مبارزان نهضت جنگل بوده اند هستیم، که البته این مقبره در گذشته با پیگیری و تاکید محمد حسن عاقل منش رییس وقت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت دیوار گذاری شد و طرح بازسازی آن در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر منطقه دو شهرداری رشت گفت: امیدواریم درپایان امسال فاز نخست آن اجرایی شود و درسال آینده با همکاری دستگاه های ذی ربط بتوانیم نسبت به خرید منزل مسکونی مفاخر شهر و تبدیل آن به خانه های فرهنگ اقدام کنیم. که انتظار می رود این امر با حمایت و همکاری بیش از پیش اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان محقق شود.

شهردار منطقه‌ دو رشت، حضور نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی را ارزشمند دانست و گفت: ما از شما که در مسایل مرتبط با مدیریت شهری علاقمندانه پیگیری می کنید انتظار این را داریم که از طرح ها و ایده های موجود با تامین منابع مالی و جذب اعتبار حمایت کنید.

عاطفی درخصوص مطالبات منطقه دو نیز گفت: با برنامه ریزی انجام شده وعلی رغم فشارهای وارده بر اساس سیاست های شهردار رشت و مجموعه مدیریت شهری در حال حل موضوع و دریافت مطالبات هستیم.

او میزان حقوق پرسنل شهرداری را کم دانست و گفت: از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که در تدوین و نهایی کردن برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران هستند درخواست داریم این موضوع را در اولویت کاری خود قرار دهند تاپرسنل شهرداری بتوانند مانند سایر دستگاه ها حقوق خود را براساس قانون مدیریت خدمات کشوری دریافت کنند.

در این دیدار مصطفی عاقل منش مشاور نماینده مردم شهرستان رشت در دستگاه های تابعه وزارت کشور و سیاوش رستگار طلب مشاور نماینده مردم شهرستان رشت در امور برنامه ریزی هم حضور داشتند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz