فاطمه قدیمی در حاشیه اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت:
برای نخستین بار از لوگوی ثبت‌شده شهر خلاق رشت در یونسکو استفاده شد

اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت - مهر ۱۳۹۵ - فاطمه قدیمی

رشت رویایی- فاطمه قدیمی در حاشیه اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت گفت: ما برای رسیدن به برنامه عملیاتی ۴ ساله از زمانی که به شبکه شهرهای خلاق یونسکو پیوستیم و با تجربیاتی که طی این مدت کسب کردیم، به این نتیجه رسیدیم که باید یک رقابت سالم و انگیزشی بین رستوران‌های گیلان و همچنین شهر رشت ایجاد شود.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت ادامه داد: درست است که شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک‌شناسی ثبت شده است اما وظیفه ما با نگاه توسعه پایدار منطقه این است که رستوران‌های مختلف و بخش‌های مختلف صنایع تکمیلی را در این بستر ببینیم. از همین‌رو با همراهی و همکاری میراث فرهنگی و همچنین شرکت‌های خصوصی مثل شهرآرا و گروه مهندسی بهسا و همین‌طور با حمایت‌های اعضای شورای شهر رشت و شهردار محترم به این نتیجه رسیدیم که یک جشنواره از دیدگاه مردمی را برگزار کنیم.

او ادامه داد: انتخاب رستوران «محبوب من» توسط نظرسنجی‌های اینترنتی انتخاب شد. اگرچه در هر همایش و هر کار اول یک سری نقاط ضعف و کاستی‌ها ممکن است وجود داشته باشد اما خوشحال هستیم که یک نوع همگرایی و مشارکت اجتماعی در بخش‌های دولتی و خصوصی ایجاد شده است؛ برای اینکه روز به روز بتوانیم گام‌های قوی‌تر، محکم‌تر و بهتری را در مسیر برند شهر رشت که همین شهر خلاق خوراک است برداریم.

قدیمی با بیان اینکه حضور ذی‌نفعان و مشارکت ذی‌نفعان برای شهرداری حایزاهمیت است، افزود: به همین منظور سه رستوران برتر به انتخاب مردم و ۱۵ رستوران بر اساس استانداردها و مواردهای شهر خلاق خوراک انتخاب شدند. این بدین معنا نیست که باقی رستوران‌ها که انتخاب نشدند قرار نیست که از این چرخه حذف شوند.

او ادامه داد: اعتقاد ما این است که این همایش باید تبدیل به همایش دوم و سوم شود و همچنین دبیرخانه این همایش حفظ شود؛ برای اینکه ما هر سال شاهد حضور بهترین‌ها باشیم با بهترین کیفیت و سایر ویژگی‌ها و آیتم‌هایی که مورد نظر شهر خلاق خوراک است. دوره‌های آموزش آن با مشارکت بخش‌های مختلف و حضور ذی‌نفعان مختلف برگزار خواهد شد که به تدریج به اطلاع دوستان می‌رسد.

او همچنین اضافه کرد: امیدوار هستیم که نگاه بلندمدت برای به ثمر رسیدن این برند شهری به ما کمک کند. و همه دوستان به خصوص رسانه‌ها که همیشه همراه ما بودند برای افزایش این سرمایه اجتماعی و مشارکت اجتماعی به ما کمک کنند.

فاطمه قدیمی در پایان تصریح کرد: اولین بار است که در یک همایش از لوگوی ثبت شده در یونسکو که لوگوی شهر خلاق رشت است، استفاده شد. این لوگو اعتبار و گواهینامه‌ای است که به رستوران‌های برتر اعطاء شد.

R-logo

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz