بهمن صالح نیا، پیشکسوت ملوان:
برای مسئولین انزلی متاسفم

بهمن صالح‌نیا

رشت رویایی- بهمن صالح نیا با بیان اینکه دلایل سقوط ملوان نیاز به یک بررسی و بحث عمیق دارد اظهار کرد: تنها می‌توانم بگویم برای مسئولین شهر انزلی متاسفم.

صالح نیا در گفت و گو با دیارمیرزا، با بیان اینکه مسئولین انزلی همت و تلاش لازم را برای حمایت از ملوان به کار نبرده‌اند اظهار کرد: دلایل این موضوع به ابتدای فصل بر می‌گردد که برخی افراد برخی با بستن قراردادهای نجومی و بدون شناخت کافی بازیکنان تیم را بستند.

پیشکسوت فوتبال گیلان افزود: نمی‌خواهم از آقای استیلی گلایه‌ای کنم ولی گلایه‌ی من از افرادی است که روحیات ملوان را می‌شناختند و می‌دانستند که بازیکنان گیلانی نسبت به نام ملوان به عنوان شناسنامه انزلی چه غیرتی دارند اما متاسفانه با جذب بازیکنان غیربومی که تعهدات عاطفی و اخلاقی به تیم نداشتند ملوان این‌چنین به لیگ یک سقوط کرد.

صالح نیا با اشاره به قراردادهای برخی بازیکنان گفت: لیگ حرفه‌ای است و بازیکنان باید از هنر خودش برای امرارمعاش استفاده کند. اما به چه بهایی؟ آیا این تنها فقط باید یک‌طرفه و به سود بازیکنان باشد؟ چرا در ارتباط با تنبیه و پاداش‌ها ضوابطی وجود ندارد. حتی ملوان بر اساس لیگ حرفه‌ای نیز با بازیکنان قرارداد نبست و در نهایت سرنوشت تیم این شد.

سرمربی اسبق ملوان اضافه کرد: حالا که تیم سقوط کرده برخی آقای احمدزاده را مقصر می‌دانند در حالیکه احمدزاده از خانواده ملوان است و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ ملوان بوده و ایشان مظلوم واقع شد. وی زمانی به این تیم ورود کرد که مشکلات روحی و مالی بازیکنان برای هر مربی‌ای نگران کننده بود اما او به خاطر تعهدات اخلاقی اعتبار و آبروی خود را گذاشت و هدایت ملوان را برعهده گرفت و با آن شرایط بد ورود کرد.

صالح نیا تصریح کرد: از سوی دیگر بازیکنانی که سرباز ملوان بودند هنوز مسابقات به اتمام نرسیده بود برگ پایان قرارداد و تقدیرنامه دریافت خود را دریافت کردند. اینها چه چیزی را نشان می‌دهد؟ آیا این کار ضرورت داشت؟ نمی‌دانم مردم چرا سکوت کرده‌اند و نشسته‌اند؟ چرا از اعضای هیات مدیره دلایل سقوط را نمی‌پرسند؟ انتظار دارم مردم شهرمان بی تفاوت نباشند.

وی افزود: اگرچه مدیریت, بازیکنان و کادر فنی مکمل یکدیگرند اما مدیریت نقش اساسی دارد و دلیل اصلی سقوط ملوان را مدیریت این تیم می‌دانم.

پیشکسوت فوتبال گیلان گفت: انتظار دارم آقای دنیامالی که اعتبار و آبروی شهروندی خود را برای ملوان گذاشته در ارتباط با باشگاه به درستی تصمیم‌گیری کند.

صالح نیا در بخش دیگری از اظهارات خود به سفر کاری استاندار گیلان به خراسان و حضورش در اردوی ملوان اشاره کرد و گفت: ایشان وقتی دیدند ملوان در آنجا حضور دارد به خاطر وجهه ورزش گیلان در اردوی این تیم حاضر شد و از بازیکنان خواستند نهایت تلاش خود را برای بقای ملوان به کار بگیرند اما آقایان که میلیاردی می‌گیرند باید نسبت به تیم تعهد عاطفی داشته باشند و چشمشان به دنبال پاداش‌های مسئولین نباشد.

وی در پایان اظهار کرد: اگر التزام مدیریتی باشد مطمئن هستم که ملوان می‌تواند مجدداً به لیگ برتر برگردد چرا که این اتفاق درگذشته رخ داده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz