مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت:
برای حضور خودروی جمع‌آوری پسماند خشک، نام محله و خیابان خود را اعلام کنید

همایش نجات تالاب عینک - خرداد ۹۵ - مرتضی عاطفی

رشت رویایی- شهروندانی که خودرو دریافت پسماند خشک را در محله خود نمی‌بینند به سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت اطلاع دهند.

به گزارش سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت، مرتضی عاطفی با بیان اینکه شهر رشت با تولید روزانه بیش از ۴۵۰ تن زباله روبرو است گفت: در حال حاضر بخش زیادی از زباله به جایگاه دفن سراوان انتقال داده می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت افزود: انجام این فرایند در طول ۳۰ سال اخیر افزایش شیرابه و آلودگی رودخانه‌های رشت و منابع آب زیرزمینی را به دنبال داشته است.

وی طرح تفکیک زباله از مبدأ را اصلی‌ترین و مؤثر ترین راه کاهش حجم این انتقال عنوان کرد و گفت: انجام تفکیک زباله از مبدأ سبب می‌شود تا بتوانیم به بهترین شکل از زباله خشک و تر استفاده کنیم.

عاطفی یکی از نتایج انجام این طرح را تولید کود با کیفیت بالاتر در کارخانه کود آلی شهرداری عنوان کرد و گفت: زباله تر نیز می‌تواند به صورت کود دوباره به چرخه زندگی ما برگردد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت با اشاره به اهمیت همکاری شهروندان برای اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ گفت: اگر شهروندی قصد مشارکت دارد اما خودرو دریافت پسماند به محله او نمی‌آید به سازمان پسماند شهرداری رشت اطلاع دهد.

وی افزود: شهروندان می‌توانند از طریق پیامک و تلگرام با شماره ۰۹۳۳۸۰۲۰۶۵۸ در ارتباط باشند یا در تماس با سامانه ۱۳۷ شهرداری رشت نام خیابان و کوچه خود را برای حضور خودرو دریافت پسماند خشک اعلام کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz