مدیرعامل بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) خبر داد:
بدهی ۶۰ میلیارد تومانی بیمه‌های پایه به ۳ بیمارستان رشت

رشت رویایی- مدیرعامل بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) در مراسم تجلیل از خبرنگاران به مناسبت هفدهم مرداد، روز خبرنگار به نقش و جایگاه عرصه خبر و اطلاع‌رسانی پرداخت و سپس در بیان گزارشی به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) در حوزه سلامت استان اشاره کرد.

مدیرعامل بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) - دکتر علی‌رضا کریم‌زادحق

دکتر علی‌رضا کریم‌زادحق با اشاره به اینکه رویکرد بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) در جهت جامعه سلامت محور است و در این راستا برای راه‌اندازی یک بیمارستان مدرن و بین‌المللی با بهره‌گیری از آخرین استانداردهای بیمارستانی دنیا تلاش کرده است در جهت سلامت مردم استان قدم بردارد گفت: راه‌اندازی تخت‌های مراقبت‌های ویژه یکی از نیازهای اساسی در همه کشورها محسوب می‌شود. با توجه به اینکه تخت‌های بیمارستانی موجود در استان به ۳ هزار و ۵۰۰ تخت می‌رسد و می‌باید از این تعداد ۱۰ درصد آن به بخش مراقبت‌های ویژه اختصاص یابد اما با وجود کمبود ۲۰۰ تخت صرفا تاکنون ۱۵۰ تخت مراقبت‌های ویژه ساخته شده است. در دولت گذشته سالانه یک هزار و ۶۰۰ تخت و در دولت جدید سالانه بالغ بر ۲ هزار تخت ساخته شده است که برای تامین نیاز کشور به یکصد هزار تخت می‌باید ۵۰ سال زمان به طول انجامد. اما بخش خصوصی با آورده شخصی می‌تواند نیاز جامعه در بخش تامین تخت‌های بیمارستانی را مرتفع کند و در این رابطه بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) به عنوان مدرن‌ترین بیمارستان حاشیه دریای خزر توانسته تاکنون بالغ بر ۷۵ تخت مراقبت‌های ویژه را مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار دهد که در نوع خود این آمار در سطح کشور بسیار قابل توجه و مهم است.

او با بیان این مطلب که ۳۰ تخت از آمار یاد شده طی هفته گذشته با حضور قائم مقام وزیر بهداشت راه‌اندازی شده است یادآور شد: دولت باید در راستای پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اعطای مجوز به بخش خصوصی را تسهیل کند و آن وقت بخش خصوصی یا می‌تواند ادامه کار دهد و یا تعطیل می‌شود. اما در حالی‌که این توانایی در بخش خصوصی برای راه‌اندازی بخش‌های متعدد درمانی وجود دارد متاسفانه علی‌رغم توصیه و موافقت وزیر بهداشت و حتی حمایت‌های دکتر یوسف‌زاده، ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان که در راه‌اندازی طرح توسعه تخت‌های مراقبت ویژه بیمارستان بین‌المللی قائم نقش موثری داشته‌اند اما در بروکراسی اداری برخی موانع موجب عدم دریافت مجوز برای توسعه بخش درمان در بخش خصوصی می‌شود.

دکتر علی‌رضا کریم‌زادحق با بیان این مطلب که طرح‌های توسعه بخش سرطان‌شناسی اعم از ماموگرافی و رادیوتراپی در هفته دولت در بیمارستان بین‌المللی قائم مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت به اهداف بلندمدت این مجموعه عظیم و مدرن درمانی اشاره کرد و افزود: پیشگیری، درمان و اقدامات مراقبتی سه بخشی هستند که بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) با راه‌اندازی کلینیک‌های چکاپ و بخش‌های متعدد درمانی در این حوزه به آن می‌اندیشید و در حال فعالیت در این حوزه است.

به گفته وی طرح دهکده سلامت در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار در مجاورت بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) برای بیماران داخلی و خارجی و گذراندن دوران نقاهت آنان پیش‌بینی شده که متاسفانه در این بخش هم بروکراسی‌های اداری مانع از اجرای این طرح سلامت محور شده است.

رییس انجمن بیمارستان‌های خصوصی گیلان همچنین به مطالبات سه بیمارستان خصوصی آریا، گلسار و قائم (عج) از بیمه‌های پایه استان خبر داد و گفت: سه بیمارستان مذکور هم‌اکنون بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان از بیمه‌های پایه استان مطالبات معوق دارند که پس از گذشت ده ماه هنوز این مطالبات دریافت نشده است در حالی‌که تمامی هزینه‌های تامین بیمارستانی به صورت نقدی است و از رقم مذکور بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان مربوط به بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) است.

مدیرعامل بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) در ادامه با بیان این‌که تمامی رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی هم‌اکنون در این مجموعه راه‌اندازی شده است به انجام روزانه دو عمل قلب باز (آنژیوپلاستی) اشاره کرد و افزود: در بخش عمل لیزیک چشم هم درخواست لازم برای درمان این بیماری در بیمارستان داده شده است که در صورت اعطای مجوز در این بخش فعالیت درمانی آغاز می‌شود.

دکتر کریم‌زاد حق راه‌اندازی اورژانس هوایی را از برنامه‌های دیگر بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) دانست و با بیان اینکه برای نخستین بار توسط هلی‌کوپتر هلال احمر بیمار فومنی به آشیانه بیمارستان با موفقیت انتقال داده شده است ادامه داد: در صورت حمایت مسوولین و اعطای مجوز لازم آمادگی راه‌اندازی اورژانس هوایی وجود دارد.

عضو کمیته گردشگری سلامت رویکرد بیمارستان به سمت گردشگری سلامت را از دیگر محورهای فعالیت در بخش درمان دانست و با بیان اینکه بارها درخواست شده است تا در ترمینال مسافری آستارا غرفه‌ای برای جذب گردشگران خارجی به بیمارستان‌های خصوصی گیلان اختصاص یابد اظهار داشت: متاسفانه این مساله که تاکنون به این مهم از سوی مسوولان توجه نشده است موجب شده تا بیماران گیلانی توسط دلالان به استان‌های دیگر هدایت شوند در حالی‌که گیلان به لحاظ برخورداری از پزشک بسیار غنی و دارای امکانات بسیار پیشرفته درمانی است.

دکتر علی‌رضا کریم‌زادحق، مدیرعامل بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) در خاتمه از تلاش‌های تعدادی از خبرنگاران فعال حوزه سلامت که نقش پررنگی در فعالیت‌های درمانی این مجموعه در یک سال گذشته داشته‌اند تقدیر کرد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz