شهردار منطقه یک رشت درباره جلوگیری از فعالیت یک رستوران توضیح داد
بدهی میلیاردی رستوران با گذشت ۵ سال

محمد پورناصرانی

رشت رویایی- شهردار منطقه یک رشت درباره جلوگیری از فعالیت یکی از رستوران‌های رشت توضیح داد.

محمد پورناصرانی در خصوص دلیل جلوگیری از فعالیت رستوران «کارن» واقع در جاده پیربازار توسط شهرداری رشت گفت: مالک این مجموعه حاضر نشده جریمه تخلفات صورت گرفته را بپردازد.

شهردار منطقه یک رشت در تشریح این ماجرا گفت: این موضوع از ۵ سال پیش مطرح بوده و هربار برخی عوامل با خرید زمان مانع از ارسال پرونده این ساختمان به کمیسیون شده بودند که در نهایت با پیگیری های بنده برای احقاق حق شهرداری و حفظ حقوق بیت المال پرونده این ملک سال گذشته به کمیسیون ارسال شد.

پورناصرانی با بیان اینکه مالک این ساختمان به پرداخت حدود یک میلیارد تومان به شهرداری محکوم شده است گفت: طبق قانون رای صادر شده بر اساس سال وقوع تخلف یعنی سال ۹۰ صادر شده است.

او با بیان اینکه طی این سالها حقوق شهروندان تضییع شده است توضیح داد: بیش از این صبر جایز نیست زیرا یک میلیارد تومان در سال ۹۰ به نسبت سال ۹۵ از ارزش به مراتب بالایی برخوردار بود و اگر باز هم شهرداری کوتاه بیاید باتوجه به نرخ تورم در سالهای آتی ارزش ریالی آن کاسته و به مردم خسارت وارد می‌شود.

پورناصرانی فعالیت های صورت گرفته توسط شهرداری را در راستای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان عنوان کرد و افزود: خوشبختانه شهروندان فهیم رشتی نسبت به اهمیت منافع عمومی و حقوق شهروندی آگاهند و خیلی خوب متوجه اینگونه مسائل می شوند.

شهردار منطقه یک رشت در پایان بار دیگر بر لزوم دریافت جریمه قانونی تاکید کرد و افزود: اگر در گذشته آن مبلغ دریافت می شد با توجه به ارزش ریالی آن در ۵ سال پیش شهرداری می توانست چندین پروژه را به سرانجام برساند اما این رقم در سال ۹۵ ارزش افزوده به مراتب کمتری دارد که به هیچ وجه قابل قیاس با سال ۹۰ نیست.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz