با دستور دستگاه قضایی
بخشی از اعتبارات ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت توقیف شد

دادگاه

رشت رویایی- معاون سازمان برنامه و بودجه گیلان از توقیف بخشی از اعتبارات ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت با دستور دستگاها قضایی از حساب شرکت آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب شهری این استان خبر داد.

به گزارش فارس، کیمیا تنهایی ظهر امروز در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی رشت گفت: بخشی از اعتباراتی که به دو دستگاه اجرایی گیلان برای ساماندهی رودخانه‌ها از اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی دولتی اختصاص یافته بود به دلیل بدهی آنها به شرکت‌ها بر اساس دستور دستگاه قضایی استان توقیف و برداشت شده است.

او ادامه داد: براساس مصوبه قرار بود تمام اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی پیرامون ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت هزینه شود و تاکنون از مجموع این مبلغ، ۱۵ میلیارد تومان به استان اختصاص یافت که یک‌سوم این مبلغ از حساب دو دستگاه آب و فاضلاب شهری و آب منطقه‌ای توقیف شد، زیرا به جای هزینه کردن برای ساماندهی رودخانه‌ها، اقدام به پرداخت بدهی خود از مبلغ مذکور کرده بودند.

معاون سازمان برنامه و بودجه گیلان با اشاره به اینکه اعتبار مذکور به شهرداری رشت، آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب شهری استان اختصاص یافته است، افزود: قرار بود این مبلغ برای ساماندهی رودخانه‌ها هزینه شود، اما یک‌سوم مبلغ جذب شده به دلیل بدهی دو دستگاه آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب شهری توقیف شده است.

تنهایی گفت: در تلاش هستیم تا بقیه اعتبارات ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت را تا پایان سال ۹۵ جذب و برای این کار هزینه کنیم.

او با اشاره به اتمام نیافتن پروژه تالار مرکزی رشت، گفت: اعتبار تالار مرکزی رشت ملی است که هنوز این تالار به اتمام نرسیده و اکنون ۴۴ هزار پروژه نیمه تمام در کشور داریم که اگر تمام آنها را به پایان برسد حدود ۲۵ سال طول می‌کشد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz