بخشنامه استاندار گیلان برای خرید کالاهای تولید داخل استان

محمدعلی نجفی

رشت رویایی- استاندار گیلان در بخشنامه ای، سازمان ها و نهادهای دولتی را ملزم کرد با رعایت شرایط تعیین شده اقلام مورد نیاز شان را از تولیدات داخل استان تهیه کنند.

محمدعلی نجفی در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و افزایش توان و ظرفیت تولید و اشتغالزایی و کاهش میزان بیکاری گیلان با بخشنامه ای فرمانداران، مدیران دستگاه های اجرایی، روسای سازمان‌ها، ادارات و شهرداران را مکلف کرد در صورت رعایت صرفه اقتصادی از تولیدات داخل استان خرید کنند.

او در این بخشنامه با تاکید بر اینکه بر اساس سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر «مدیریت مصرف با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف وترویج مصرف کالاهای داخلی همراه با برنامه‌ریزی، برای ارتقای کیفیت و رقابت پذیری در تولید» به عنوان سرلوحه اقدامات دولت در سال جاری در دستور کار قرار گرفته نوشته است: موضوع استفاده از کالاهای داخلی و نیز تشویق و حمایت از تولیدات داخل استان‌ها، که برآیند این تولیدات منجر به هم‌افزایی و تحقق اهداف عالیه فوق خواهد شد، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

نجفی با ملزم کردن فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی، روسای سازمان‌ها، ادارات و شهرداران برای خرید اقلام مصرفی مورد نیاز آنان با رعایت صرفه و صلاح دولت، از تولیدات داخل استان تاکید کرده است: استفاده از کالاهای متنوع، استراتژیک و با کیفیت تولید استان گیلان در زمینه‌های مختلف کشاورزی، صنایع تبدیلی، محصولات معدنی، صنعتی و… به لحاظ صرفه اقتصادی، افزایش توان و ظرفیت تولید و اشتغالزایی و کاهش میزان بیکاری در استان بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

استاندار گیلان متذکر شده است: عملکرد مدیران و ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی متعاقبا توسط تیم‌های بازرسی اعزامی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz