با پهپاد ویژه‌ی عاشقان سلفی، آشنا شوید

پریسا قره‌گوزلو: قطعا هر یک از ما مرتباً تعداد زیادی سلفی از خود ثبت می‌کنیم و به همین دلیل هم با چالش‌های متعددی روبرو می‌شویم؛ مثلا جا دادن تمامی افراد در کادر دوربین، یا جا دادن افراد و منظره زیبایی که در اطرافمان قرار دارد به‌طور همزمان در کادر دوربین.

پهپاد

گاهی نیز دوست داریم عکسی از خودمان بیاندازیم که بازو هایمان یا دسته‌ی مونوپاد در آن دیده نشود. اینها همان مواردی هستند که طراحی AirSelfie را موجب شده‌اند. در ادامه با تک شات همراه باشید.

AirSelfie یک پهپاد بسیار کوچک حاوی یک دوربین است که از طریق یک اپلیکیشن به گوشی شما مرتبط می‌شود. این پهپاد به پرواز در‌می‌آید، سلفی را ثبت می‌کند و به سمت شما باز‌می‌گردد. حداقل از این پهپاد چنین انتظاری می رود.

البته ساخت AirSelfie هنوز مراحل تکمیلی خود را پشت سر می‌گذارد، اما عملکرد نمونه‌های اولیه ساخته شده در ویدیویی که برای معرفی این محصول در Kickstarter قرار داده شده دیده می‌شود. لازم به ذکر است این محصول توانست در مدت دو روز سرمایه لازم برای تولید را جذب کند. سازندگان این پهپاد به دنبال سرمایه‌ای ۴۵ هزار یورویی بودند و تا کنون ۲۰۰% سرمایه مورد نظر را به دست آورده‌اند.

AirSelfie نیز همانند سایر محصولات حوزه فناوری دارای نقاط ضعف و قوت خاص خود است. یکی از نکات مثبت در خصوص این پهپاد اندازه آن است که کمی از یک گلکسی اس ۷ اج کوچکتر است اما ضخامت آن کمی بیشتر از این گوشی است. ویژگی جالب دیگر این پهپاد، قاب محافظی است که همراه آن است.

این قاب به‌عنوان قاب محافظ برای گوشی قابل استفاده است (اگر گلکسی اس ۷ اج یا آیفون ۶ و بعد از آن را داشته باشید) و AirSelfie هم داخل این قاب قرار می‌گیرد و هم زمان شارژ می‌شود. این قاب قطعا به اندازه گوشی شما خواهد افزود اما اگر قصد داشته باشید پهپاد سلفی‌تان را همواره به همراه داشته باشید باید این مشکل را هم به جان بخرید.

به گفته سازندگان، AirSelfie کاملا ایمن است و می‌تواند در فضای بسته نیز مورد استفاده قرار گیرد، اما با توجه به ادعاهایی که پیشتر هم در خصوص این ویژگی پهپادها شنیده‌ایم باید در این مورد بیشتر دقت کنیم.

ایرسلفی از دوربین ۵ مگاپیکسلی برخوردار است که مشابه دوربین سلفی مورد کاربرد در اسمارت فون‌هاست که برای ثبت تصاویر با کیفیت مطلوب کافی است، اما برای کاوش مناطق اطراف خیلی قابل اعتماد نیست. باید یادآوری کنیم که این پهپاد در ارتفاع حداکثر ۲۰ متری از سطح زمین پرواز می‌کند که البته با توجه به اینکه این پهپاد در واقع یک دوربین سلفی پرنده است این ارتفاع پرواز به نظر مناسب است.

این پهپاد در کیک استارتر به مبلغ ۱۷۹ یورو پیش فروش می‌شود و عرضه آن از ماه فوریه ۲۰۱۷ آغاز خواهد شد. تاریخ عرضه عمومی آن هنوز اعلام نشده است.

وب‌سایت تک‌شات

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz