سردار صفوی در رشت:
با پشتیبانی مردم از دولت، از گردنه‌های تاریخی عبور می‌کنیم

رشت رویایی- دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به نقش حمایت مردم از نظام اسلامی گفت: با پشتیبانی آحاد ملت از دولت، می‌توان همه گره‌ها را گشود و از گردنه‌های تاریخی عبور کرد.

یحیی رحیم صفوی

به گزارش ایرنا، سردار یحیی رحیم صفوی روز دوشنبه در اجلاسیه ایثارگران کنگره هشت هزار شهید استان گیلان در رشت افزود: مردم با پشتیبانی از دولت می‌توانند راهبردی برای رفع چالش‌های بزرگ باشند و هر وقت مردم به کمک قوای سه گانه و نیروهای مسلح شتافتند، نظام را از یک راهبرد برخوردار کردند و توانستند بر مشکلات پیروز شوند.

وی ادامه داد: ملت با حمایت از دولت خدمتگزار در اقتصاد مقاومتی، می‌توانند پیروزی را به ارمغان بیاورند و همه گره‌ها را بگشایند تا از این گردنه تاریخی، به خوبی عبور کنیم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اضافه کرد: دولت باید با تبدیل اقتصادمقاومتی به برنامه‌های کوتاه مدت و درازمدت، بتواند مشکلات داخلی را رفع کند چراکه کشورهای خارجی، حلال مشکلات ما نیستند.

وی اظهار داشت: مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس، برای آبرو، هویت ملی و اسلامی تلاش کردند و آنچه که موجب قدرت و غرور یک ملت در برابر ملت‌های دیگر شد، هویت ملی است که مردم ایران با دفاع از هویت، عزت و استقلال در هشت سال دفاع مقدس، موجب شکل گیری یک قدرت سیاسی در منطقه شدند و امنیت پایدار را در یک محیط پیرامونی نا امن، ایجاد کردند.

سردار رحیم صفوی با اشاره به اینکه برگزاری کنگره شهدا موجب حفظ و تقویت هویت ملی می‌شود، خاطرنشان کرد: وجود هشت هزار شهید، ۲۲ هزار جانبار و بیش از دو هزار و ۶۰۰ آزاده در گیلان؛ نشان از عظمت روحیه جهادی و روحیه ایمانی جوانان گیلان و ظرفیت استقامت مادران و فرزندان گیلان قهرمان پرور است.

وی یادآور شد: دولت‌ها باید سلوک، رفتار و اخلاق شهیدان را زنده نگهدارند و از رقابت‌های جناحی و گروهی پرهیز کرده و درجهت حل مشکلات مردم گام بردارند.

وی گفت: پیام شهدا برای امروز جامعه، مقاومت و ایستادگی و دفاع از ارزش‌ها، آرمان و اهداف انقلاب و حل مشکلات با تکیه بر منابع انسانی داخلی است.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی گیلان افزود: این استان یک و نیم برابر کشوری همچون لبنان ظرفیت گردشگری، شیلاتی و حمل و نقل دارد و با بهره مندی از مزیت دریای خزر و مسیرهای صادراتی مناسب، می‌تواند به یک استان پیشرو تبدیل شود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: دشمنان دنبال فرهنگ هرزگی هستند و نمی‌توانند الگویی برای جامعه بشری ارائه کنند و این، فرهنگ شهداست که دارای ابعاد انسانی و معنوی است و می‌تواند الگویی مطلوب در اخلاق، رفتار و آرمان‌ها برای ملت‌های اسلامی باشد.

وی افزود: فرهنگ غربی، فاقد الهام بخشی و آرمان‌های نجات بخش برای بشریت است و ما می‌توانیم با معرفی فرهنگ و حقانیت شهدا در سپهر جهانی، نقطه عطفی برای تمدن جدید و نشانه‌ای از الهام بخشی برای ملت‌های دیگر باشیم.

وی تاکید کرد: ملت ایران با هدایت و رهبری مقام معظم رهبری، بزرگ‌ترین سرمایه و مؤلفه اقتدار را در رسیدن به پیروزی‌های بزرگ‌تر دارد.

وی با یادآوری فداکاری‌های رزمندگان و شهدا در جنگ تحمیلی اظهار داشت: فرزندان این سرزمین در ۳۴ سال قبل، برای پیروزی خرمشهر، از رودخانه کارون گذشتند و با فداکاری خود در حالیکه از زمین و آسمان گلوله می‌بارید، به خرمشهر رسیدند.

سردار رحیم صفوی اضافه کرد: مردم گیلان در قالب لشگر ۲۵ کربلا، مجاهدت‌های بسیاری خلق کردند و گارد رژیم بعث عراق را شکست دادند.

وی ادامه داد: هم اکنون حماسه دفاع مقدس در کشورهای دیگر تکرار می‌شود و به ملت‌های دیگر هم رسیده و امروز رهبری شجاع، حکیم و دوراندیش و آینده نگر ما، مدافع همه ملت‌های اسلامی است.

وی گفت: فرمان رهبری از سوی همه این ملت‌ها، اطاعت می‌شود و امروز رهبر ایران، قوت قلبی برای مردم سوریه، لبنان و یمن است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz