کوچکی‌نژاد در واکنش به غیرقانونی خواندن انتقال امتیاز نفت به ملوان:
با زد و بند، مانع انتقال امتیاز نفت به ملوان شدند

جبار کوچکی‌نژاد

رشت رویایی- عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه مافیایی در فوتبال نمی‌گذارد این رشته ورزشی جان بگیرد، معتقد است: زد و بندهای فوتبال با اخلاق اسلامی جور در نمی‌آید.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت و گو با خانه ملت با انتقاد از تصمیم فدراسیون فوتبال مبنی بر لغو انتقال امتیاز تیم نفت تهران به ملوان بندرانزلی، گفت: زد و بندهایی در فوتبال است که با اخلاق اسلامی هم جور در نمی‌آید؛ این زد و بندها و مافیاها، ضمن ضربه به اقتصاد فوتبال، با تصمیمات لحظه‌ای و سلیقه‌ای خود موجب افت و خیز تیم‌ها می‌شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: اگر منع قانونی برای واگذاری تیم‌های تهرانی به شهرستان‌ها وجود داشت، باید این شرایط و قوانین، قبل از انجام مزایده به اطلاع فروشندگان و متقاضیان خرید می‌رسید؛ نه آنکه پس از انجام مزایده و خوشحالی و جشن مردم گیلان، فدراسیون فوتبال چنین تصمیمی را اعلام کرده و مانع واگذاری شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سقوط تیم ملوان بندانزلی از لیگ برتر در سال جاری، تصریح کرد: اینکه امتیاز نفت به سمت ملوان بیاید، نه تنها باعث تقویت آن می‌شود بلکه طرفداران گیلانی این تیم نیز، در لیگ برتر دارای تیم خواهند بود.

او با اشاره به برخی محدودیت‌های مالی تیم ملوان، تصریح کرد: اگرچه ملوان با توجه به منابع مالی محدود، با مشکل مواجه بود ولی می‌توانست از امتیاز نفت استفاده کرده و منابع تیم نفت را با خودش همراه کند؛ لذا اگرچه برای تیم ملوان، خرید نفت هزینه داشت ولی از سوی دیگر به نفعش بود.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت نقل و انتقال تیم‌ها، بین شهرستان‌ها، توضیح داد: اگرچه در زمانی، تیم نفت نتوانست به اراک منتقل شد ولی همه این موارد نشان می‌دهد که مافیایی در فوتبال است که نمی‌گذارد این رشته جان بگیرد و نان خود را در تلاطمات فوتبال می‌بینند.

پس از آنکه امتیاز تیم فوتبال نفت تهران توسط وزارت نفت برای فروش گذاشته شده بود، ملوانی‌ها آن را خریداری کردند ولی بعد از چند روز فدراسیون فوتبال کرد این انتقال غیرقانونی است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz