یک‌صد و شصت و پنجمین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵ - امیرحسین علویرشت رویایی- رئیس شورای شهر رشت گفت: توسعه گردشگری در رشت، ایجاد اشتغال و تقویت اقتصاد شهری را به همراه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شورای رشت، سید امیر حسین علوی گفت: شهر رشت از پیشنیه تاریخی، فرهنگی و طبیعت بسیار زیبایی برخوردار است و تمامی این مباحث برای گردشگران بسیار قابل توجه و حائز اهمیت است.

او با بیان اینکه حضور گردشگر در شهر مزایای فراوانی به همراه دارد گفت: باید زیر ساخت‌های لازم در این خصوص را فراهم کنیم و از این طریق درآمد پایدار برای رشت مهیا گردد.

علوی با اشاره به راه اندازی راه آهن رشت _ قزوین گفت: بهره برداری از این خط ریلی یقینا بر حجم ورود گردشگران به شهر رشت اضافه می‌کند و ما قصد داریم از هم‌اکنون در خصوص این مهم تمهیدات لازم اندیشیده شود و امیدواریم هر چه سریعتر شاهد افتتاح آن باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: رشت باید به دوران طلایی خود باز گردد و این مهم نیازمند تعامل و همدلی همه مدیران می باشد و به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر رشت اعلام می‌کنم که شورا و شهرداری رشت آمادگی هر گونه تعامل با دستگاههای مربوطه در راستای توسعه و اعتلای شهر رشت و رفع موانع پیش رو را دارند.