با ترابرد چه اطلاعاتی را از دست می‌دهید؟

رشت رویایی- بهره برداری از طرح ملی ترابردپذیری از اواخر تیرماه و به صورت آزمایشی آغاز به کار کرد. با آغاز هفته دولت نیز این طرح وارد فاز تجاری شد و اپراتورها تبلیغات خود را در این زمینه رسما آغاز کردند. اما با وجود اینکه حدود سه ماه از اجرای این طرح می گذرد هنوز بسیاری از اینکه بعد از ترابرد چه اتفاقی برای اطلاعاتشان می افتد آگاهی ندارند.

تلفن همراه

به گزارش تسنیم، با شروع این طرح اپراتورهای موبایل کشور با دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سامانه های مستقل اما یکپارچه با مرکز ترابرد رگولاتوری را تعبیه و طراحی کردند.

ترابردپذیری شماره تلفن های همراه (MNP) سرویسی است که با استفاده از آن مشترکین می توانند بدون تغییر شماره تلفن همراه خود، به اپراتور دیگری نقل مکان کنند و از خدمات آن اپراتور بهره ببرند. در نتیجه ارزش سرشماره های موبایل از دست می رود و با هر سر شماره ای می توان وارد هر یک از اپراتورهای ارتباطی شد.

علیرغم گذشت حدود سه ماه از آغاز این طرح، اطلاع رسانی در خصوص آن خیلی کامل نبوده است. تعداد زیادی از مشترکینی که ترابرد کرده اند و یا قصد ترابرد دارند، از جزییات این نقل و انتقال آگاهی کامل ندارند.

یکی از پرسش های مشترکین این بوده که آیا با ترابرد اطلاعات مشترک پاک می شود یا خیر. در این خصوص اینگونه پاسخ داده شده است که «با ترابرد شدن شماره تلفن همراه، تمامی اطلاعاتی که از قبل روی سیم‌کارت وجود داشته مانند دفترچه تلفن حذف می‌شود چرا که تعویض سیم‌کارت مانند سوزاندن سیم‌کارت قبلی و دریافت سیم‌کارت جدید است. علاوه بر اینکه برای سیم‌کارت‌های اعتباری، میزان اعتبار نیز صفر خواهد شد.»

بنابراین مشترکان علاوه بر پاک شدن اطلاعات موجود بر روی سیم کارتشان، میزان اعتبار موجود در اپراتور فعلی خود را هم از دست می دهند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz