شهردار رشت در مراسم افتتاح پارک محله‌ای شهیدان نهی قناد:
باید خنده کودکان به آینده منتقل شود

رشت رویایی- شهردار رشت با بیان اینکه صدای کودکان سرمایه اجتماعی است، افزود: باید خنده کودکان به آینده منتقل شود.

افتتاح پارک شهیدان نهی قناد

پارک محله‌ای شهیدان نهی قناد با حضور فاطمه شاد سعادت مادر شهیدان نهی قناد، سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، مهدوی فرماندار رشت، طاهر نژاد رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، حسن تامینی نماینده مردم رشت در مجلس، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت، واثق کارگر نیا عضو شورای اسلامی رشت، نیکومنش رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا، اسماعیل حاجی پور رئیس شورای شهرستان رشت، علوی رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا، فرهاد شوقی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی رشت، رسولی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا، موسوی روزان دیگر عضو شورای شهر و جمعی از مدیران استانی و شهری افتتاح شد.

در مراسم افتتاح این پارک دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم با بیان اینکه رشت از پتانسیل‌های بسیار بالایی برخوردار است افزود: یکی از این پتانسیل‌ها رودخانه‌های این شهر هستند.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه؛ آزادسازی حرایم رودخانه‌ها ذاتاً وظیفه شهرداری نیست، گفت: این امر مربوط به آب منطقه‌ای است.

افتتاح پارک شهیدان نهی قناد

وی با تاکید بر اینکه آزادسازی توسط شهرداری رشت در ۱۲ منطقه آغاز شده است، تاکید کرد: در حاشیه رودخانه‌ها بالغ بر ۱۲۰ پلاک تصرف شده وجود دارد و این شهروندان بیش از چند دهه بوی نامطبوع را تحمل می‌کنند.

دکتر ثابت‌قدم افزود: آنچه به این شهروندان آسیب می‌زند فقر ناشی از امکانات نیست بلکه فقر ناشی از سکونت است هر انسانی باید هشت ساعت در سکونت گاه خود در کنار خانواده آرامش داشته باشد.

شهردار رشت با بیان اینکه حاشیه‌های رودخانه‌ها باید به ایمن گاه‌های سکونتی تبدیل شوند، تصریح کرد: پی گیر این هستیم که حاشیه رودخانه‌ها زودتر باز شود.

وی با بیان اینکه صدای کودکان سرمایه اجتماعی است افزود: باید خنده کودکان به آینده منتقل شود و برای ادامه این روند باید برنامه‌ریزی کرد.

ثابت‌قدم با تاکید بر اینکه امروز سرعت و عمل را در برنامه‌های شهرداری می‌بینید گفت: توسعه شهری یک توسعه درون زا است.

وی تاکید کرد: پارک‌های در حال اجرای دیگر شهر رشت با برنامه‌ریزی و تاکید بر سرعت روند کار در آینده نزدیک افتتاح می‌شوند.

افتتاح پارک شهیدان نهی قناد - سمیه رستگار

در ادامه سمیه رستگار ضمن خیر مقدم به تمام مهمان‌هایی که دعوت شهرداری را برای مراسم افتتاح پارک پذیرفتند، اظهار داشت: توسعه شهری بدون توجه به فضای سبز امکان‌پذیر نیست.

شهردار منطقه سه رشت با اشاره اینکه فشارهای روانی ناشی از ساختمان‌های بلندمرتبه شهرها را به مکانی نا امن و نا آرام تبدیل کرده است، گفت: راه تقابل با این معضل زیست محیطی ایجاد فضای سبز و پارک‌ها است.

وی افزود: شهرداری رشت بر اساس مطالعاتی که بر روی حرایم رودخانه‌ها زرجوب و گوهر رود انجام داد ساخت این پارک را مدنظر قرار دارد.

شهردار منطقه سه رشت تاکید کرد: پارک محله‌ای شهیدان نهی قناد به طول ۳۶۰ متر و مساحت هفت هزار متر مربع در کمتر از ۵ ماه به بهره برداری رسید.

رستگار با بیان اینکه یک اقدام زیست‌محیطی برای اولین بار در شهر رشت انجام شد، افزود: برای جلوگیری از رانش زمین ریشه گیاه ویتور در حاشیه رودخانه این پارک ساخته شده است.

وی با بیان اینکه این گیاه برای رودخانه‌های آلوده جهان توصیه می‌شود، تاکید کرد: برای تصفیه فاضلاب شهری نیز از این گیاه استفاده می‌شود.

شهردار منطقه سه رشت، افزود: مطالعات بر اساس بانک جهانی ویتور انجام شده است و حاصل مطالعات شهرداری رشت به صورت مقاله منتشر می‌شود.

رستگار از حضور مستمر شهردار رشت در جریان اجرای پروژه تشکر کرد و افزود: از کارگران خدوم فضای سبز و همکاران پر تلاشم در شهرداری منطقه ۳ تشکر می‌کنم.

وی تاکید کرد: در حین اجرای پروژه مردم منطقه بارها از ما خواستند که مراتب قدر دانی آنها را به شهردار رشت برسانیم.

افتتاح پارک شهیدان نهی قناد - حاجی‌پور

اسماعیل حاجی پور نیز در این مراسم با اشاره به وضعیت گذشته مکان پارک، افزود: امروز با تلاش زحمت کشان شهرداری این مکان به یک پارک زیبا تبدیل شده است.

رییس شورای شهرستان رشت گفت: رضایت مردم هدف همه مسئولان است به دلیل وجود شما مردم است که ما امروز در این جایگاه هستیم.

وی افزود: حدود ۶۰ سال پیش ۶۳ پارک به نام انواع گل‌ها در رشت وجود داشت بعد از سال‌ها دیدیم که این پارک‌ها یکی پس از دیگری از بین رفتند.

حاجی پور با بیان اینکه امروز فرزندان این شهر تلاش می‌کنند رشت را به جایگاه واقعی خود برسانند، تاکید کرد: برای تصویب بودجه سال ۹۵ بیش از ۴۰۰ ساعت وقت گذاشته شد چرا که مردم رشت بهترین انسان‌ها هستند و شایسته بهترین‌ها می‌باشند.

وی با بیان اینکه ما هر چه داریم از شهدا است افزود: باید همگان قدردان خانواده‌های شهدا باشیم چرا که امنیت امروز جامعه را مدیون شهدا هستیم.

در پایان این مراسم از مادر شهیدان نهی قناد و مدیران شهرداری منطقه سه رشت که در اجرایی نمودن این پروژه تلاش نمودند تقدیر شد.

گزارش تصویری افتتاح پارک شهیدان نهی قناد

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz